Garaże marzeń | Jay Leno

Choć Jay nadal nazywa to garażem, bardziej przypomina muzeum. Ale takie, w którym wszystkie pojazdy są na chodzie. Oprócz samochodów, motocykli i samolotów stoją tu przedziwne maszyny włącznie z urządzoną kuchnią.  A wszystko gdzieś na południu Kalifornii...
2010 Lamborghini Murcielago 2010 Lamborghini Murcielago www.jaylenosgarage.com

2010 Lamborghini Murcielago

Razem ponad setka aut. Najróżniejszych. Supersportowe Lamborghini musi dzielić miejsce z innymi, znacznie szybszymi samochodami amerykańskimi no i prawdziwymi staruszkami.

1906 Baker 1906 Baker www.jaylenosgarage.com

1906 Baker

To jedno ze starszych aut w kolekcji i zarazem bardzo wyjątkowe. To bowiem pierwszy na świecie samochód elektryczny. Unikatowy egzemplarz Bakera cały czas podtrzymywany jest przy życiu, dzięki podpięciu do sieci. Ale uwaga o napięciu 110 voltów

Bugatti Atlantic Bugatti Atlantic www.jaylenosgarage.com

Bugatti Type 57 SC Atlantic

Naprawdę wyjątkowe jest także Bugatti z 1932 roku Type 57 SC w wersji Atlantic. Wyprodukowano tylko pięć sztuk. Jedno, które ocalało stoi w garażu Leno.

Tatra Tatra www.jaylenosgarage.com

Tatra T87

Ale jeśli myślicie, że kolekcja to wyłącznie unikatowe, luksusowe stare automobile jesteście w błędzie. Garaż aż kipi od sportowych samochodów. Są Muscle Cary i klasyczne Youngtimery. Nie brakuje Hot Roadów i samochodów... na parę. Jest też miejsce na wschodnioeuropejskie samochody, jak choćby ta Czeska Tatra. To jeden z ostatnich nabytków

Hennessey Venom Hennessey Venom www.jaylenosgarage.com

Hensessey Venom

Czego nie ma w kolekcji? Chociażby Bugatti Veyrona. jest za to  coś szybszego. To niepozorne supersportowe autko ma 1200 koni mocy i przyspiesza do 200 km/h szybciej niż Veyron. 15,9 sekundy wystarczy. Ale trudno się dziwić skoro waży zaledwie 1200 kg. Powstało na bazie Lotusa Elise, a pod nadwoziem z włókien kryje się potężny aluminiowy silnik V8 o pojemności 6,2 litra.

Rossi 66 Rossi 66 www.jaylenosgarage.com

Rossi 66

To kolejne z unikatowych aut produkowane jest na zamówienie przez włoską firmę Rossi Motor Company. Szcześciolitrowy silnik V8 dysponuje mocą 450 KM i kręci się grubo ponad 6 tys. obrotów.

Aston Martin Aston Martin www.jaylenosgarage.com

Aston Martin Virage Coupe

Aston Martin Virage Coupe to najświeższy nabytek kolekcjonera. Auto wypełniło lukę między DB9 i DBS i znanemu dziennikarzowi, gospodarzowi programu "The Tonihgt Show" w telewizji NBS przypadło najbardziej do gustu. Pod maską kryje się sześciolitrowy silnik V12, który produkuje 477 KM i 601 Nm.

Corvei Rampside Corvei Rampside www.jaylenosgarage.com

Corvair Rampside

Garaż Jaye Leno to magiczne miejsce. Tutaj spotyka się ze znajomymi, tutaj gotuje najlepszą, jak twierdzi pastę, i tutaj spędza najwięcej czasu. Pewnie dlatego przywozi do swojego garażu nie tylko auta osobowe. Corvair Rampside z 1961 jest tego przykładem, podobnie jak brytyjski ambulans czy motocykl z silnikiem odrzutowym. A najciekawsze jest to, że wszystkie eksponaty można podziwiać na oficjalnej stronie www.jaylenosgarage.com.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.