Suzuki w Tokio pokazało kilka ciekawych konceptów. Nam najbardziej podoba się WAKU SPO

Salony Samochodowe to nie tylko miejsce wielkich premier, ale także okazja, żeby zaprezentować swoje pomysły na przyszłość. Na stoisku Suzuki można obejrzeć nowości związane z tematyką mobilności, zapowiadające wejście w nową epokę "wielkiej przyszłości", która rozpocznie się w przyszłym roku z okazji setnej rocznicy istnienia marki.
Suzuki WAKU SPO Suzuki WAKU SPO fot. Tomasz Korniejew

Suzuki WAKU SPO

Naszym faworytem zdecydowanie jest WAKU SPO, czyli mały kompaktowy samochód z napędem hybrydowym typu plug-in. Ciekawostką jest przełącznik "WAKU WAKU", który pozwala zmieniać kształt nadwozia, wygląd osłony chłodnicy oraz grafiki wyświetlane na desce rozdzielczej.

Suzuki WAKU SPO
fot. Suzuki

Bardzo futurystycznie prezentuje się wnętrze konceptu.

Suzuki WAKU SPO
fot. Suzuki

Koncepcyjny samochód przyszłości powstał z myślą o idei car-sharingu.

Suzuki WAKU
fot. Suzuki

Suzuki Hustler Concept Suzuki Hustler Concept fot. Tomasz Korniejew

Suzuki Hustler Concept

Sympatyczny Hustler to koncepcyjny kei-car. Charakterystyczne dla samochodów tego typu wysokie nadwozie, niska podłoga i przestronne wnętrze sprawiają, że to zaskakująco praktyczne i komfortowe małe autko.

Suzuki Hustler Concept
fot. Suzuki

Jego charakter sprawdza się w codziennym, miejskim użytkowaniu, a także podczas weekendowych wyjazdów poza miasto. Na targach debiutują dwie specjalne wersje, różniące się wyglądem nadwozia i dodatkowym wyposażeniem.

Suzuki Hustler Concept
fot. Suzuki

Tokio 2019 Tokio 2019 fot. Tomasz Korniejew

Zobacz naszą relację prosto z Tokio

Suzuki HANARE Suzuki HANARE fot. Tomasz Korniejew

Suzuki HANARE

Z kolei Suzuki HANARE to niewielki bus wyposażony w technologię autonomicznej jazdy. Dostęp do kabiny jest możliwy po uniesieniu bocznej części samochodu, a w środku zamiast kierownicy zamontowano wygodne kanapy i wielki, multimedialny ekran.

Suzuki HANARE
fot. Suzuki

Podczas podróży pasażerowie mogą się skupić na wypoczynku lub pracy w przytulnym otoczeniu. Za bezpieczeństwo i dotarcie do celu odpowiada system zaawansowanej robotyki i sztucznej inteligencji.

Suzuki HANARE
fot. Suzuki

Suzuki Every Combi Suzuki Every Combi fot. Suzuki

Suzuki Every Combi

Every Combi to kolejny ciekawy eksperyment - mobilny pokój dziecięcy zbudowany na bazie samochodu dostawczego.

Producent twierdzi, że doskonale sprawdzi się podczas imprez na wolnym powietrzu - bez problemu można w nim zmienić pieluchy lub nakarmić dziecko. Dodatkowo może pełnić funkcję schronu na wypadek klęski żywiołowej.

Inżynierowie z Suzuki zaprosili do prac nad tym konceptem specjalistów z Combi, firmy działającej w branży dziecięcej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA