Ferrari SP38 - tylko jeden egzemplarz na życzenie klienta

Posiadanie Ferrari to poważna nobilitacja, ale wśród klientów włoskiej marki znajdziemy osoby, które mogą oczekiwać od producenta, że zbuduje samochód na ich życzenie. Kilka dni temu zadebiutował model SP38 - jedyny taki na świecie.
Ferrari SP38 Ferrari SP38 fot. Ferrari

Ferrari SP38

Pod tajemniczą nazwą skrywa się model bazujący na Ferrari 488 GTB. Supersamochód zasila silnik V8 z podwójnym doładowaniem połączony z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Cała karoseria została przygotowana zgodnie z zamówieniem anonimowego klienta. Producent nie podaje mocy, ale możemy isę spodziewać, że jednostka rozwinie nawet 720 KM maksymalnej mocy.

Ferrari SP38
fot. Ferrari

Ferrari SP38 Ferrari SP38 fot. Ferrari

Ferrari SP38

W stylistyce nadwozia dociekliwi znajdą odniesienia do Lamborghini Huracana i Lotusa Evory, ale Ferrari zapewnia, że SP38 to podsumowanie wszystkich najlepszych cech aut drogowych z Maranello, a całość nawiązuje do legendarnego modelu F40. Jednak zamiast wielkiego skrzydła z tyłu zamontowano dość subtelny spojler. Nie zabrakło żebrowanej pokrywy silnika.

Ferrari SP38
fot. Ferrari

Ferrari SP38 Ferrari SP38 fot. Ferrari

Ferrari SP38

Cena modelu nie jest znana, ale na pewno szczęśliwy właściciel musiał wydać sporo więcej niż na jakikolwiek model z gamy włoskiej stajni. Oficjalna prezentacja samochodu odbędzie się podczas konkursu elegancji w Villa d`Este.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.