Hyundai rozwija gamę "N". Teraz czas na crossovery

Albert Biermann to człowiek, który przyszedł do Hyundaia z BMW M i zamierza tchnąć w koreańską markę sportowego ducha. W tym celu powstał oddział N, który pracuje nad kolejnymi modelami po hatchbacku i30N.
Hyundai i30 N 2017 Hyundai i30 N 2017 fot. Hyundai

Kolejne modele Hyundai N

Hyundai wprowadził niedawno do gamy model i30N, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Teraz przyszedł czas na ujawnienie kolejnych planów - w kolejce ustawiły się modele Kona N i Tucson N. Pierwsze wzmianki na temat tych modeli ujawniły się w lutym, a lada moment na drogach pojawią się pierwsze zamaskowane egzemplarze.

Hyundai Kona 2017 Hyundai Kona 2017 fot. Hyundai

Kolejne modele Hyundai N

Prace nad modelami odbywają się w europejskim centrum badawczo-rozwojowym w Russelsheim i na torze Nurburgring Nordschleife. Pod maską sportowych crossoverów pojawi się ta sama jednostka, co w modelu i30N, czyli 2-litrowy motor T-GDI o mocy 250 lub 275 KM (pakiet Performance). Oczywiście obydwa samochody będą się różnić ustawieniami zawieszenia i układu kierowniczego.

Hyundai Tucson 2018 Hyundai Tucson 2018 fot. Hyundai

Kolejne modele Hyundai N

Crossover zorientowany na osiągi będzie napędzany wyłącznie na przednią oś. W standardzie pojawi się elektronicznie blokowany dyferencjał, który poprawi trakcję samochodu w zakrętach.

Więcej o: