Projektował Volkswageny, teraz zajmie się Astonem Martinem

Brytyjski producent supersamochodów ściągnął do swoich szeregów Tobiasa Schulmanna, który do tej pory odpowiadał za wygląd takich modeli jak Volkswagen Arteon czy Touareg, a od niedawna pracował w Bugatti. Teraz obejmie stanowisko dyrektora stylistycznego marki Aston Martin.
Volkswagen Arteon Volkswagen Arteon fot. Volkswagen

Projektant VW Arteona w Astonie Martinie

39-latek zastąpi na tym stanowisku Miles Nurnbergera, a jego bezpośrednim przełożonym będzie Marek Reichmann, dyrektor kreatywny marki Aston Martin. Ten transfer dla Tobiasa będzie możliwością rozwoju, ponieważ marka Bugatti, gdzie pracował przez ostatnie miesiące, opiera swoją gamę modelową na jednym produkcie. W przypadku marki Aston Martin pole do popisu jest naprawdę duże.

Volkswagen Arteon
fot. Volkswagen

Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018 fot. Volkswagen

Projektant VW Arteona w Astonie Martinie

Oprócz Arteona i Touarega, na koncie niemieckiego projektanta są takie pojazdy jak koncepcyjny Sport Coupe GTE, T-Prime GTE. Przez najbliższe lata Suhlmann skupi się na pracach nad takimi modelami, jak "brat Valkyrie" oraz nowym supersamochodem z centralnie umieszczonym silnikiem. Jednym ze znaków zapytania jest także sedan RapidE.

Aston Martin Vantage 2017 Aston Martin Vantage 2017 fot. Aston Martin

Projektant VW Arteona w Astonie Martinie

Niewykluczone, że w gamie brytyjskiej marki zawita niebawem SUV pod marką Lagonda. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, marka Aston Martin zaprezentuje w najbliższym czasie aż pięć nowych modeli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.