Subaru pracuje nad pierwszą hybrydą. Pomoże Toyota

Japońska marka to legenda w świecie rajdów, ale w ostatnich latach Subaru przestawia się na ekologiczne rozwiązania. Już niebawem Subaru przedstawi swoją pierwszą hybrydę typu plug-in. Jak zareagują na ten model najwięksi fani marki?
Subaru XV 2017 Subaru XV 2017 fot. Subaru

Hybrydowe Subaru

Coraz ostrzejsze wymogi dotyczące emisji spalin wymagają wdrażania ekologicznych rozwiązań. Marka Subaru przez długi czas opierała się tej modzie, ale już niedługo nie będzie miała wyjścia. Do końca tego roku japoński producent przedstawi model XV w wersji PHEV, czyli hybrydę z możliwością ładowania z gniazdka.

Subaru XV 2017 Subaru XV 2017 fot. Subaru

Hybrydowe Subaru

Marka Subaru wykorzysta do tego celu doświadczenie Toyoty, która od lat jest liderem wśród producentów aut hybrydowych. Nowa technologia nie oznacza rezygnacji z kultowych jednostek w układzie bokser. Subaru nie zdrada wielu szczegółów na temat hybrydowego XV, ale można się spodziewać, że model umożliwi jazdę w trybie EV. Niewykluczone, że Subaru skorzysta z rozwiązania znanego z hybrydowej Toyoty RAV4, czyli E-Four, w którym napęd na tylną oś jest realizowany przez silnik elektryczny.

Subaru XV 2017 Subaru XV 2017 fot. Subaru

Hybrydowe Subaru

Hybrydowe plany Subaru zakładają wprowadzenie na rynek sportowego modelu WRX wspomaganego przez silnik elektryczny. Niestety, nie znamy jeszcze szczegółów na temat tego projektu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.