Honda NSX Type R - Honda rozważa ekstremalne coupe

Japoński producent zamierza wrócić do sportowych korzeni i rozważa wprowadzenie na rynek kolejnego modelu z serii Type R. Tym razem chodzi o supersamochód NSX.
Honda NSX Honda NSX fot. Honda

Honda NSX Type R

Dyrektor generalny marki Acura (odpowiednik Hondy w USA) w rozmowie z dziennikarzami ujawnił plany marki dotyczące modelu NSX. Okazuje się, że są duże szanse na mocniejszą odmianę japońskiego supersamochodu, oznaczoną logo Type R. Przy okazji poinformował, że Honda będzie się skupiać na tym, żeby najnowsze modele były mocniej zorientowane na osiągi. Z kolei dyrektor PR amerykańskiego oddziału nabrał wody w usta i poinformował, że aktualnie nie ma takich planów odnośnie modelu NSX, ale dodał, że zawsze można kupić wersję wyścigową GT3.

Honda NSX
fot. Honda

Honda NSX Honda NSX fot. Honda

Honda NSX Type R

Tak czy inaczej, inżynierowie Hondy nie mają łatwego zadania. Na początek muszą wydobyć z podwójnie doładowanego V6 i trzech silników elektrycznych jeszcze większą moc - co najmniej 600 KM. Kolejnym zadaniem będzie obniżenie masy, co z pewnością mogłoby poprawić osiągi.

Honda NSX
fot. Honda

Honda NSX Honda NSX fot. Honda

Honda NSX Type R

Jednak największym problemem w przypadku modelu NSX jest słabe zainteresowanie klientów. W USA sprzedano zaledwie 600 egzemplarzy, przez co supersamochód Hondy jest rzadkim widokiem na drogach. Dlatego nie należy się spodziewać, że mocniejszy i droższy wariant Type R będzie hitem sprzedażowym.

Więcej o: