Cupra - nowa, hiszpańska marka otwiera pierwsze salony w Polsce

Po wydzieleniu ze struktur Seata nowej marki, zaczął się proces budowy sieci salonów. Znamy już pierwsze lokalizacje dedykowanych placówek.
Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Cupra w Polsce

Już w listopadzie zostaną uruchomione cztery placówki marki Cupra na terenie Polski: Reiski Bydgoszcz, Motorpol Wrocław, Auto-Gazda w Bielsku-Białej oraz Dynamica Jawornik koło Krakowa. Pierwsi dealerzy hiszpańskiej marki zostali wyłonieni w konkursie, gdzie najważniejszym czynnikiem była wizja rozwoju hiszpańskiej marki na lokalnym, polskim rynku.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Cupra w Polsce

Cztery pierwsze lokalizacje będą funkcjonować w ramach salonów marki Seat, ale ekspozycja Cupry będzie umiejscowiona w specjalnej przestrzeni architektonicznej. Klienci będą mogli zapisywać się na jazdy testowe, skorzystać z wiedzy ekspertów czy serwisu. Jeszcze w tym roku hiszpańska marka wprowadzi do sieci jeszcze jeden salon nad Wisłą. W ten sposób zamknie pierwszy etap budowania sieci.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Cupra w Polsce

Na początek w ofercie pojawi się model Cupra Ateca, czyli sportowa wersja popularnego SUV-a. Auto ma pod maską dwulitrowy silnik Volkswagena o mocy 300 KM. Moc trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni DSG.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Cupra w Polsce

Auto ma nie tylko mocny silnik, ale także zawieszenie i układ kierowniczy dostrojone pod kątem sportowej jazdy. W standardzie wyposażone jest w adaptacyjne zawieszenie i możliwość wyboru trybu jazdy, z obowiązkowym ekstremalnym trybem Cupra.

Cupra w Polsce

Na drogach usportowioną Atekę rozpoznamy po agresywnym pakiecie stylistycznym i charakterystycznym znaczku nowej marki. W środku nie zabrakło Alcantary i kontrastowych przeszyć. Samochody Cupry będą także bardzo bogato wyposażone - na pokładzie Cupry Ateki znajdziemy m.in. indukcyjną ładowarkę, 8-calowy ekran dotykowy, system kamer 360 oraz wirtualny kokpit.

Cupra Ibiza Cupra Ibiza fot. Cupra

Cupra w Polsce

W niedalekiej przyszłości do oferty dołączy jeszcze Cupra Ibiza oraz Cupra Leon.

Więcej o: