Nowy Opel Mokka X - bestseller na francuskimi podzespołami. Co już wiemy?

Niemiecka marka pracuje nad następcą modelu Mokka X. Pierwotnie zakładano, że auto powstanie na podzespołach zaprojektowanych jeszcze przez koncern GM, ale okazały się niewystarczające.
Opel Mokka X Opel Mokka X fot. Michał Dek

Nowy Opel Mokka X

Opel Mokka X jest dostępny na rynku od 2012 roku. Samochód otrzymał literkę "X " w nazwie dopiero w 2016 roku, gdy na rynku pojawiła się wersja po face-liftingu. Kilka dni temu szef marki poinformował, że następca Mokki miał bazować na architekturze zaprojektowanej przez General Motors, ale okazała się zbyt ciężka i nie była kompatybilna z elektrycznym napędem.

Opel Mokka X Opel Mokka X Fot. Michał Dek

Nowy Opel Mokka X

Odkąd Opel znajduje się w rękach Francuzów, inżynierowie mają do dyspozycji rozwiązania zaprojektowane przez koncern PSA. Dlatego nowy model będzie współdzielić platformę z takimi modelami jak DS3 Crossback oraz Peugeot 208. Jednym z powodów jest właśnie konieczność zastosowania napędu elektrycznego.

Opel Mokka X Opel Mokka X fot. Michał Dek

Nowy Opel Mokka X

Według zagranicznych informatorów następca modelu Mokka X zadebiutuje w 2020 roku. Rozstaw osi ma być zwiększony o 30 mm, co pozwoli zaprojektować więcej miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu. Z tego powodu nowe wcielenie może być pozycjonowane powyżej modelu Crossland X. Koncern nie podjął jeszcze decyzji, z jakim napędem będzie dostępny nowy model.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.