Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów. Znamy datę i miejsce!

Już 21 kwietnia o godz. 12:00 na Placu Defilad w Warszawie pojawi się całkiem spore stado Mustangów z całej Polski. Jedną z gwiazd będzie najnowsze wcielenie amerykańskiego muscle cara, które zadebiutowało w Genewie.
Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów fot. Ford

Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów

W najbliższą sobotę Warszawa zostanie opanowana przez amerykańskie maszyny. To 10. ogólnopolski zlot, którzy przypada w 54 lata po rynkowym debiucie pierwszego Mustanga. Na warszawskim Placu Defilad pojawi się 300 modeli wszystkich generacji, ale wyjątkowy jubileusz sprawia, że pojawi się tam wiele najbardziej pożądanych i spektakularnych odmian tego modelu.

Ford Mustang 2017 Ford Mustang 2017 fot. Ford

Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów

Zobaczymy sportowego Macha I, mocarnego Bossa 302 oraz kultową wersję Bullit, nie licząc już różnych odmian spod znaku Shelby. Do tego trzeba jeszcze doliczyć niesamowity klimat imprezy generowany przez ryczące silniki V8, gwizd kompresorów oraz entuzjazm wszystkich uczestników.

Zobacz także: Ford Mustang, czyli najpopularniejsze sportowe auto świata

Ford Mustang I - 1964 rok Ford Mustang I - 1964 rok Ford Mustang I - 1964 rok

Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów

Ford Mustang jeździ po drogach całego świata od pól wieku, ale przez ostatnie lata bije rekordy popularności, również w Polsce. Najnowsza odsłona właśnie wchodzi do salonów. Samochód doczekał się kilku subtelnych zmian. Pod maską może pracować 5-litrowy silnik V8 o mocy 450 KM, połączony z nową, 10-stopniową skrzynią biegów. Dodatkowo inżynierowie poprawili pracę zawieszenia. Producent zapewnia, że nowemu Mustangowi jest coraz bliżej do segmentu premium.

Więcej o: