Samochody Kia są najpiękniejsze? Firma zdobywa kolejne nagrody za design

Trzy modele koreańskiego producenta zostały docenione przez jury prestiżowego plebiscytu Red Dot Design. Przez ostatnie 9 lat Kia zgarnęła aż 21 tytułów.
Test Kia Stinger GT Test Kia Stinger GT Bartłomiej Pawlak

Red Dot Awards - KIA

Dobra passa koreańskich modeli cały czas trwa. W lutym modele Kia zdobyły trzy nagrody w konkursie IF Design, a teraz przyszedł moment na odebranie kolejnych statuetek w konkursie Red Dot Design. Tym razem nagrodzono modele Stinger, Stonic oraz Picanto.

Kia Stinger Kia Stinger fot. Kia

Red Dot Awards - KIA

Najwięcej emocji wzbudza pierwsze Gran Turismo od koreańskiego producenta. Kia Stinger łączy klasyczny styl z przytulnym i nowoczesnym wnętrzem. Auto ma proporcje sportowego coupé i muskularną linię nadwozia z wyraźnie zaznaczonymi tylnymi błotnikami, która nie pozostawia wątpliwości, że w tym samochodzie napęd jest przenoszony na tylne koła

Kia Stonic Kia Stonic fot. Kia

Red Dot Awards - KIA

Kia Stonic to kompaktowy crossover zaprojektowany w europejskim centrum designu we Frankfurcie. Auto oferuje nowoczesny wygląd, podwyższoną pozycję za kierownicą oraz funkcjonalność auta typu SUV. Do tego można w nim personalizować wygląd - nabywcy mogą wybierać wśród lakierów nadwozia oraz kolorów we wnętrzu.

Kia Picanto 2017 Kia Picanto 2017 fot. Filip Trusz

Red Dot Awards - KIA

Trzecia generacja Picanto wnosi świeżość do segmentu A. Samochód odróżnia się energiczną stylistyką i materiałami dobrej jakości. Do tego we wnętrzu można wybrać jedna z wielu wersji kolorystycznych. Dzięki przemyślanej konstrukcji jest to jedno z najbardziej przestronnych aut w klasie.

Red Dot Awards - KIA

Nagrody Red Dot Awards są przyznawane w trzech kategoriach - Product Design, Communication Design i Concept Design. Produkty, które biorą udział w konkursie są oceniane na podstawie takich kryteriów jak innowacyjność, jakość, funkcjonalność i ekologia. Do tegorocznej edycji konkursu firmy z 59 krajów zgłosiły ponad 6.300 produktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.