Tesla Model 3 z dwoma silnikami zadebiutuje latem

Elon Musk potwierdził niedawno, że długo oczekiwana Tesla Model 3 z dwoma silnikami elektrycznymi na pokładzie pojawi się na rynku już latem tego roku. Jednak najpierw firma musi spełnić inny cel.
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Fot. Tesla

Tesla Model 3 z dwoma silnikami

Wiele informacji na temat przyszłości marki Tesla pojawia się na koncie Twitterowym właściciela marki. Kilka dni temu zapytany o datę wprowadzenia Modelu 3 z podwójnym napędem odpowiedział, że najpierw firma musi spełnić cel produkcyjny - 5 tys. egzemplarzy w ciągu dnia. Dopiero później cały proces produkcji zostanie poszerzony o kolejny stopień skomplikowania. Jednak dodał, że może to nastąpić już w lipcu.

Tesla Model 3 Tesla Model 3 Fot. Tesla

Tesla Model 3 z dwoma silnikami

Dwa silniki elektryczne są już dostępne w Tesli Model S i X. Dodatkowy motor elektryczny w Modelu 3 zapewni lepsze osiągi. Na razie nie znamy ceny, ale możemy się spodziewać, że Tesla wyceni ten model na kwotę powyżej 50 tys. dolarów. Co ciekawe, Tesla buduje tylko Model 3 w wersji z napędem na tylne koła i akumulatorem zapewniającym duży zasięg. W tej chwili jest dostępna tylko jedna wersja wyposażenia wnętrza. Druga - z białą tapicerką - jest w trakcie wdrożenia.

Tesla Model 3 Tesla Model 3 Fot. Tesla

Tesla Model 3 z dwoma silnikami

Tesla nie rozpoczęła jeszcze produkcji bazowej wersji Modelu 3 o wartości 35 tys. dolarów. Wszystko wskazuje na to, że model nieprędko pojawi się na ulicach. Producent wierzy, że w tym roku uda się dostarczyć 200 tys. pojazdów na drogi, a to oznacza, że samochody tej marki nie będą się kwalifikować do rządowego projektu zwolnienia z podatku w wysokości 7500 dolarów. To sprawi, że samochody tej marki będą znacznie droższe.

Więcej o: