Volvo XC40 z nowym pakietem - na sportowo

Szwedzki producent przygotował niespodziankę dla klientów kupujących nowego crossovera XC40. W konfiguratorze pojawił się pakiet, który zmienia wygląd nadwozia na nieco ostrzejszy.
Volvo XC40 Volvo XC40 fot. Volvo

Volvo XC40

W ramach pakietu stylizacyjnego dla nadwozia, pojawiły się dodatki ze stali nierdzewnej w dolnej części karoserii. Spełniają rolę ochronną i dekoracyjną. Poza tym dołączono tylny spojler, który wydłuża optycznie bryłę samochodu. Na koniec postawiono całość na 21-calowych felgach. Dzięki temu samochód nabrał bardzo subtelnych, ale i ostrzejszych kształtów.

Volvo XC40 Volvo XC40 fot. Volvo

Volvo XC40

Nie wiemy jeszcze, czy taki zestaw będzie dostępny na polskim rynku, ale klienci z USA będą mogli dopłacić 2680 dolarów, wliczając w to sportowe opony. Dla klientów lubiących luksusowy wygląd, pozostaje jeszcze opcja w postaci XC40 w wersji Inscrpition.

Volvo XC40 Volvo XC40 fot. Volvo

Volvo XC40

Volvo XC40 zdobyło niedawno tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Rynek crossoverów jest coraz bardziej ciasny, a szwedzki model rywalizuje m.in. z takimi autami jak Lexus NX, Jaguar F-Pace czy Alfa Romeo Stelvio.

Więcej o: