Wielkie cmentarzysko Volkswagenów z lotu ptaka. Te filmy warto zobaczyć

Niemiecki koncern ma całkiem spory problem ze składowaniem samochodów, które będzie musiał zezłomować. Na obecną chwilę kilka lokalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych zamieniło się w ogromne cmentarzyska. Zobaczcie, jak wyglądają z lotu ptaka.
Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta fot. Michał Dek

Cmentarzysko Volkswagenów

Na YouTube co jakiś czas pojawiają się zdjęcia z terenów dawnej papierni w Minesocie, okolicach nieużywanego stadionu futbolowego, a także 35 innych lokalizacjach w USA. Zobaczymy na nich dziesiątki tysięcy samochodów zaparkowanych jeden obok drugiego. Widok przypomina trochę chińskie cmentarzyska z rowerami przeznaczonymi do złomowania lub naprawy. Tylko, że z samochodami jest trochę większy problem.

Cmentarzysko Volkswagenów

Takie widoki to konsekwencja skandalu Dieselgate. Niemiecki koncern od 2009 roku instalował w samochodach oprogramowanie fałszujące wyniki kontroli jakości spalin. Auta pochodzące od niemieckiego koncernu udawały, że emitują mniej szkodliwych substancji niż w rzeczywistości. Wszystko po to, żeby spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy.

VOLKSWAGEN-EMISSIONS/ VOLKSWAGEN-EMISSIONS/ Â Shannon Stapleton / Reuters / REUTERS / REUTERS

Cmentarzysko Volkswagenów

Gdy cała sprawa wyszła na jaw, Volkswagen popadł w poważne kłopoty. Amerykańskie organy zobowiązały niemieckiego producenta m.in. do odkupienia wszystkich wadliwych samochodów. Do tej pory koncern VW przyjął w swoje ręce ponad 350 tys. pojazdów. Część z tych aut naprawiono i sprzedano, ale duża część trafiła na złom, właśnie w takie miejsca, jak na zdjęciach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.