Wielkie cmentarzysko Volkswagenów z lotu ptaka. Te filmy warto zobaczyć

Niemiecki koncern ma całkiem spory problem ze składowaniem samochodów, które będzie musiał zezłomować. Na obecną chwilę kilka lokalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych zamieniło się w ogromne cmentarzyska. Zobaczcie, jak wyglądają z lotu ptaka.
Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta fot. Michał Dek

Cmentarzysko Volkswagenów

Na YouTube co jakiś czas pojawiają się zdjęcia z terenów dawnej papierni w Minesocie, okolicach nieużywanego stadionu futbolowego, a także 35 innych lokalizacjach w USA. Zobaczymy na nich dziesiątki tysięcy samochodów zaparkowanych jeden obok drugiego. Widok przypomina trochę chińskie cmentarzyska z rowerami przeznaczonymi do złomowania lub naprawy. Tylko, że z samochodami jest trochę większy problem.

Cmentarzysko Volkswagenów

Takie widoki to konsekwencja skandalu Dieselgate. Niemiecki koncern od 2009 roku instalował w samochodach oprogramowanie fałszujące wyniki kontroli jakości spalin. Auta pochodzące od niemieckiego koncernu udawały, że emitują mniej szkodliwych substancji niż w rzeczywistości. Wszystko po to, żeby spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy.

VOLKSWAGEN-EMISSIONS/ VOLKSWAGEN-EMISSIONS/ Â Shannon Stapleton / Reuters / REUTERS / REUTERS

Cmentarzysko Volkswagenów

Gdy cała sprawa wyszła na jaw, Volkswagen popadł w poważne kłopoty. Amerykańskie organy zobowiązały niemieckiego producenta m.in. do odkupienia wszystkich wadliwych samochodów. Do tej pory koncern VW przyjął w swoje ręce ponad 350 tys. pojazdów. Część z tych aut naprawiono i sprzedano, ale duża część trafiła na złom, właśnie w takie miejsca, jak na zdjęciach.

Więcej o:
Komentarze (51)
Cmentarzysko Volkswagenów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ssaassaa

  Oceniono 49 razy 37

  Ukarz firmę za nieekologiczną postawę koniecznością zezłomowania tysięcy samochodów, w miejsce których wyprodukuje się nowe. Logiczne!

 • vrock

  Oceniono 41 razy 33

  Te auta nie są przeznaczone na złom, chociaż z jakiegoś powodu sugeruje to artykuł w GW. VW będzie je systematycznie naprawiał/modyfikował i wrócą na rynki w USA i w innych krajach. Do tej pory złomowano tylko 18000 samochodów z tych 350000 odkupionych - co jest wyraźnie napisane z materiale źródłowym, z którego korzystała GW. Ze swoich jednak powodów - zmanipulowała treścią wiadomości...

 • e50504

  Oceniono 23 razy 15

  Czyli że teraz ekologicznie zmarnuje się te tysiące ton ropy potrzebne do wyprodukowania takiej ilości aut poprzez kosztujące kolejne tysiące ton ropy zezłomowanie. Nie zapominajmy też o efekcie - na ich miejsce będzie trzeba wyprodukować kolejne tysiące aut.

  Tak, to ma sens.

 • don_pedro_deszczowiec

  Oceniono 51 razy 13

  Proszę bardzo, Amerykanie umieli nacisnąć na odcisk wielkiemu koncernowi samochodowemu za machlojki. Oczywiste jest też, że w ten sposób chronili swój przemysł motoryzacyjny, ale w Europie konsekwencje dla Holtzwagena były symboliczne. Zastanawiam się kiedy ludzie otworzą oczy i pozbędą się tych smrodów, szczególnie z miast.

 • vomiting_frog

  Oceniono 14 razy 10

  To jest w zasadzie debilizm. Nic innego jak bezsensowna wojna gospodarcza. Jedyne co jest w tym wszystkim pocieszające to fakt że duża część surowców będzie mogła być odzyskana.
  Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuacje jak by te auta w europie dawali na wymianę za stare golfy i pasaty tdi to jakość powietrza uległa by znacznemu polepszeniu i nie tylko jakość powietrza. Natomiast złom na odzysk był by ze starych strucli.

 • Greg K.

  Oceniono 8 razy 8

  Probelm jest taki ze " defeat device" czyli kontrolery ze zmodyfikowanym softwarem sa wszedzie nie tylko w VW, trzeba zminic testy na NOx i CO2, zalozyc czuniki na auta i pojezdzic po miescie a nie testowac bez dodtykania kierownicy gdzie software wie ze jest testowany i moze obnizyc ilosci wstrzywkiwanego paliwa do silnika itd itp. to Jest jedyny sposob zeby wygrac.

 • genocidezionism

  Oceniono 10 razy 6

  USA TO PIĘKNY KRAJ TĘPIĄ NIEMIECKICH OSZUSTÓW Z firmy WW , Z BANKU DB ORAZ SIEMENS.
  DLACZEGO EU TEGO NIE ZROBIŁA ?

 • sonix24

  Oceniono 3 razy 3

  Marnotrawstwo zasobów na wielką skalę. Ktoś się pozbył jednego samochodu by za chwilę kupić następny. A ile potrzeba było chociażby zwykłej wody by wyprodukować te samochody? Pomyślał ktoś jak podejmował decyzję o złomowaniu. Takiej rabunkowej gospodarki zasobami ta planeta długo nie zniesie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX