Elektryczny Golf okazał się wielkim hitem

Volkswagen pracuje mocno nad elektryczną submarką, a tymczasem okazuje się, że bezemisyjna odmiana Golfa cieszy się bardzo dobrym wzięciem
Volkswagen e-Golf 2017 Volkswagen e-Golf 2017 fot. Volkswagen

Volkswagen e-Golf

Szef niemieckiej marki ujawnił niedawno, że zapotrzebowanie na Volkswagena e-Golfa jest tak wysokie, że samochód w zasadzie się wyprzedał. Sprzedaż modelu napędzanego prądem zwiększyła się w 2017 roku aż trzykrotnie.

Zobacz także: Volkswagen e-Golf | Z dużo większym zasięgiem

Volkswagen e-Golf 2017
fot. Volkswagen

Volkswagen e-Golf 2017 Volkswagen e-Golf 2017 fot. Volkswagen

Volkswagen e-Golf

Według danych dostarczonych przez Clean Technica, Volkswagen e-Golf jest najlepiej sprzedającym się samochodem z napędem elektrycznym w Europie Zachodniej. Tylko w styczniu sprzedano 1985 egzemplarzy. Dla porównania Renault Zoe znalazło 1871 nabywców, ale po piętach depcze im BMW i3s z wynikiem 1867 egzemplarzy. Wynik jest o tyle zaskakujący, że Golf nie jest modelem stworzonym na potrzeby nowoczesnego napędu w przeciwieństwie do konkurentów.

Volkswagen e-Golf 2017
fot. Volkswagen

Volkswagen I.D. Volkswagen I.D. fot. Volkswagen

Volkswagen e-Golf

Lada moment na rynku pojawi się submarka I.D., należąca do koncernu VW. Pierwszy model o nadwoziu hatchback zadebiutuje w 2020 roku. Pozostałe modele ujawnią się w kolejnych latach. Przez następną dekadę koncern z Wolfsburga zamierza przedstawić aż 300 zelektryfikowanych modeli - niektóre będą zupełnie nowe, a niektóre będą elektrycznymi wariantami wersji spalinowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.