Alfa Romeo MiTo będzie crossoverem? Ciekawe plotki o nowym maluchy Alfy

Najtańszy samochód w ofercie włoskiego producenta nie podbił rynku. Dlatego włodarze Alfa Romeo szukają sposobu na wzrost sprzedaży. Czy pomoże zamiana z hatchbacka w crossovera?
Alfa Romeo Stelvio Alfa Romeo Stelvio fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo planuje kolejne SUV-y

Nabywcy nowych samochodów coraz częściej skłaniają się ku SUV-om i crossoverom. Dlatego coraz więcej producentów zmienia kurs i wprowadza do gamy właśnie takie modele. Póki co jedynym autem sportowo-rekreacyjnym w gamie Alfa Romeo jest Stelvio, ale włoski producent wspominał już jakiś czas temu, że na tym nie kończy.

Alfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo fot. Alfa Romeo

MiTo doczeka się zupełnie nowej odsłony

Powoli nadchodzi czas wprowadzenia następcy dla wysłużonego MiTo.

Sergio Marchionne, prezes koncernu FCA, w rozmowie z dziennikarzami zapowiedział, że nazwa zostanie zachowana, ale na rynku pojawi się zupełnie nowy samochód. Dodał też, że segment małych hatchbacków cały czas się kurczy, a klienci poszukują bardziej praktycznych samochodów.

Alfa Romeo MiTo
fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo fot. Alfa Romeo

Nowa Alfa Romeo MiTo

Najmniejsza Alfa zadebiutowała dekadę temu. Samochód zbudowano na wspólnej płycie podłogowej Fiata Grande Punto i Opla Corsy D. Od tamtego czasu samochód nie przeszedł żadnych większych zmian. Jest oferowany z kilkoma silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a nawet z fabryczną instalacją LPG. Klienci mogą połączyć jednostki ze skrzynią manualną lub dwusprzęgłową.

Więcej o:
Copyright © Agora SA