Jeep Grand Wagoneer wraca na rynek! Ambitne plany FCA

Już niebawem poznamy nowe wcielenie Jeepa Wagoneer oraz większej odmiany - Grand Wagoneer. Amerykański producent obiecuje, że nowa maszyna będzie oferować wysoką jakość wykończenia i komfort.
Jeep Wagoneer SJ 1982 Jeep Wagoneer SJ 1982 fot. Jeep

Jeep Grand Wagoneer powraca

Podczas rozmowy z dziennikarzami, dyrektor zarządzający Jeepa Mike Manley opowiedział, że prace nad projektem trwają już od kilku lat. Dodał też, że nowy model będzie pozycjonowany powyżej modelu Grand Cherokee.

Zobacz także: Jeep Wagoneer, czyli ojciec wszystkich SUV-ów

Jeep Wagoneer SJ 1974
fot. Jeep

Jeep Wagoneer SJ 1978
fot. Jeep

Jeep Grand Cherokee SRT Jeep Grand Cherokee SRT fot. Jeep

Jeep Grand Wagoneer powraca

To oznacza, że pełnowymiarowy SUV będzie celować w takie modele, jak Range Rover. Więcej szczegółów na ten temat dowiemy się dopiero w czerwcu podczas konferencji prezentującej plany koncernu FCA na następne pięć lat. Wiadomo już, że włosko-amerykański producent skupi się na poszerzeniu oferty samochodów z napędem elektrycznym.

Jeep Grand Commander 2018
Fot. Jeep

Fiat 500 Anniversario Fiat 500 Anniversario fot. Fiat

Fiat 500e

Oprócz Fiata 500e, w portfolio koncernu znajdziemy Chryslera Pacifica Hybrid, Jeepa Wranglera z 2-litrowym silnikiem turbo i Ram 1500. Modele hybrydowe wyposażono w technologię eTorque, która ułatwia oszczędzanie paliwa podczas ruszania z miejsca i przyspieszania. Firma nie zdradza szczegółów, ale docelowo możemy się spodziewać ekologicznych wersji w każdym z segmentów.

Jeep Renegade 2018 Jeep Renegade 2018 fot. Jeep

Czas na SUV-a segmentu A

Niewykluczone, że w najbliższym czasie poznamy nowego SUV-a z segmentu A. Samochód zajmie miejsce w ofercie poniżej modelu Renegade. Rynek cały czas się rozwija, a Jeep zamierza być bardziej konkurencyjny w segmentach, w których ma spore doświadczenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.