Fiat rezygnuje z diesli! Do 2022 roku znikną całkowicie z oferty

Kolejny duży producent rezygnuje z silników wysokoprężnych. Przedstawiciele koncernu Fiat Chrysler Automobiles zapowiada, że jednostki znikną z oferty aut osobowych do 2022 roku.
Fiat Tipo hatchback Fiat Tipo hatchback fot. Fiat

Fiat rezygnuje z diesli

W ciągu czterech następnych lat z oferty FCA znikają diesle. Koncern chce stawiać na auta elektryczne i hybrydowe. Dotychczas produkowane przez Fiata jednostki 1.9 JTD, 2.0 JTD czy 1.6 JTD były cenione przez kierowców za trwałość. Jednak zainteresowanie takimi konstrukcjami cały czas maleje, a koszty modernizacji i projektowania takich rozwiązań są ogromne.

Alfa Romeo Giulia Alfa Romeo Giulia fot. Alfa Romeo

Fiat rezygnuje z diesli

Na początku czerwca koncern FCA przedstawi 4-letni plan rezygnacji z diesli. Od 2022 w pojazdach marki Alfa Romeo, Fiat i Jeep nie będą dostępne jednostki wysokoprężne. Koncern nie informuje jeszcze o swoich planach, ale to oczywiste, że wypełni lukę samochodami z napędem hybrydowym lub elektrycznym.

Jeep Cherokee Jeep Cherokee Fot. Jeep

Fiat rezygnuje z diesli

Koncern FCA nie jest wyjątkiem w tym temacie. W tamtym roku Volvo poinformowało, że nie będzie pracować nad nowymi silnikami wysokoprężnymi dla samochodów osobowych, a na początku stycznia Toyota wycofała takie rozwiązania ze swojej oferty we Włoszech. Niedawno z Diesli zrezygnowało Porsche.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.