Mercedes wspiera nową generację sportowców

Niemiecki producent aktywnie wspiera dynamicznie rozwijający się świat esportu. Podczas imprezy ESL One w Katowicach będzie jednym z głównych sponsorów pierwszego w Polsce turnieju klasy Major w grę Dota 2.
Turniej ESL One i Mercedes Turniej ESL One i Mercedes fot. Mercedes

E-sport i Mercedes

E-sport rośnie w siłę na całym świecie - dwucyfrowe wskaźniki wzrostu popularności, wyprzedane miejsca na stadionach całego świata, roczne pule nagród przekraczające 100 milionów euro i niemal 500 milionów godzin streamingu oglądanych co miesiąc. Dzięki taki sukcesom e-sport może być uznawany za "prawdziwą" dyscyplinę sportową.

Turniej ESL One i Mercedes Turniej ESL One i Mercedes fot. Mercedes

Turniej ESL One i Mercedes

Mercedes od zeszłego roku aktywnie wspiera turnieje ESL One. Dzięki temu niemiecki producent dociera do nowej, młodej klienteli. Sponsoring turniejów jest naturalną kontynuacją kampanii "Grow up", promującej nową, młodszą twarz Mercedesa i jego kompaktowe modele. Podczas imprezy w katowickim spodku po raz pierwszy w Polsce pojawi się nowa Klasa A.

Intel Extreme Masters 2016 w Spodku Intel Extreme Masters 2016 w Spodku DAWID CHALIMONIUK

Już 24-25 lutego

W weekend 24-25 lutego 2018 roku, w Katowicach podczas ESL One odbędzie się turniej w wieloosobowej grze strategicznej Dota 2. To impreza o międzynarodowej skali i pierwszy turniej klasy Major w Dota 2 w Polsce. Drużyny ze światowej czołówki zawalczą o nagrody o łącznej puli 1 mln dolarów, a ich mecze będą śledzić tłumy widzów w katowickim Spodku oraz w sieci, za pośrednictwem streamingu.

Mercedes Klasy A 2018 Mercedes Klasy A 2018 fot. Mercedes

Mercedes-Benz MVP

Równocześnie odbędzie się plebiscyt na najcenniejszego gracza - Mercedes-Benz MVP (eng. Most Valuable Player), wybieranego również głosami publiczności oraz eksperckiego jury. Zwycięzca otrzyma nowy egzemplarz wybranego kompaktowego Mercedesa.

Mercedes Klasy A 2018 Mercedes Klasy A 2018 fot. Mercedes

Jazdy testowe nowymi modelami

Mercedes-Benz przygotował dla gości wiele atrakcji - m.in. możliwość odbycia jazd testowych najnowszymi modelami oraz konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać zdalnie sterowane, miniaturowe Gelendy. Takie same modele otrzyma każdy z uczestników turnieju. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Więcej o: