Toyota Supra zadebiutuje w Genewie

Po latach oczekiwań i kolejnych doniesień, w końcu stało się jasne - na nadchodzącym salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje kolejne wcielenie sportowej Toyoty Supry.
Teaser nowej Toyoty Supry Teaser nowej Toyoty Supry fot. Toyota

Toyota podgrzewa atmosferę

Japoński producent, zwykle oszczędny w zdradzaniu tajemnic, opublikował w sieci pierwszy obrazek zapowiadający samochód. Zobaczymy na nim obrys nadwozia sportowego samochodu, wraz z kawałkiem wielkiego, tylnego spojlera.

Toyota FT-1 Toyota FT-1 fot. Toyota

Na początek koncept

Wszystko wskazuje na to, że w Genewie nie zobaczymy jeszcze wersji produkcyjnej, tylko studium koncepcyjne. Podobną taktykę zastosowało BMW z modelem Z4 Concept, który wykorzystuje tą samą płytę podłogową co sportowa Toyota.

BMW Z4 Concept BMW Z4 Concept fot. BMW

Toyota współpracuje z BMW

Obydwa modele mają być pierwszym owocem współpracy japońskiego i niemieckiego koncernu. Niewykluczone, że Toyota Supra będzie sprzedawana pod szyldem Gazoo Racing, submarką odpowiedzialną za sporty motorowe. Pod maską japońskiego modelu pojawią się 6-cylindrowe silniki zapożyczone od BMW.

Toyota FT-1 Toyota FT-1 fot. Toyota

W Genewie dowiemy się wszystkiego

Pierwsze plotki mówią aż o czterech różnych wersjach Toyoty Supry. Więcej na temat długo oczekiwanego samochodu dowiemy się dopiero 6 marca podczas oficjalnego odsłonięcia na salonie w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.