Kia prezentuje koncepcyjnego SUV-a w Indiach. Oto SP Concept

Już tylko tygodnie dzielą nas od salonu motoryzacyjnego w Genewie a tymczasem na rozpoczętej niedawno imprezie Auto Expo 2018 w New Delhi pojawi się ciekawy koncept.
Kia SP Concept Kia SP Concept fot. Kia

Indie coraz ważniejszym rynkiem

Coraz więcej producentów traktuje rynek indyjski z wysokim priorytetem. Jest to 6. rynek co do wielkości. Tylko w zeszłym roku lokalni nabywcy kupili przeszło 3,02 mln nowych samochodów. W porównaniu z rokiem ubiegłym udało się zaliczyć wzrost o 3,3 proc.

Kia SP Concept

Dlatego koreański procent postanowił mieć udział w tym wyniku. Na imprezie Auto Expo 2018 firma przedstawi aż 16 modeli, a w tym koncepcyjną wersję Kia SP. To zapowiedź produkcyjnego SUV-a, który trafi do sprzedaży globalnej. Auto wygląda futurystycznie, ale jak podkreśla Peter Schreyer, jest bardzo zbliżone do wersji produkcyjnej.

Kia SP Concept Kia SP Concept fot. Kia

Kia SP Concept - silniki

Auto wyróżnia się typową stylizacją dla modeli Kia - ma osłonę w kształcie tygrysiego nosa oraz podzielone przednie lampy, przypominające trochę Range Rovera Evoque. Pod maską będą dostępne silniki 1.6 CRDi oraz nowy, turbodoładowany silnik 1.0 z bezpośrednim wtryskiem.

Więcej o: