Nowy Hyundai Santa Fe - mamy pierwsze zdjęcia czwartej generacji [Nowe informacje]

Na chwilę przed oficjalnym odsłonięciem, koreański producent samochodów pochwalił się wyglądem najnowszego SUV-a o nazwie Santa Fe. Czwarte wcielenie modelu wygląda bardzo efektownie. [Aktualizacja 19.02] W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia i filmy nowego Santa Fe
Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Fot. Hyundai

Nowy Hyundai Santa Fe - wygląd

Można powiedzieć, że dotychczasowe generacje Hyundaia Santa Fe odniosły sukces - tylko w Europie do klientów trafiło ponad 400 tys. egzemplarzy. Dlatego producent pokłada wielkie nadzieje w nowym modelu. Stylistyka samochodu nawiązuje do mniejszego Hyundaia Kona - uwagę przykuwa kaskadowy grill i podwójne reflektory LED do jazdy dziennej, umieszczone bezpośrednio nad reflektorami. Z tyłu uwagę przyciągają futurystyczne lampy i podwójny wydech.

Hyundai Santa Fe 2018
Fot. Hyundai

Hyundai Santa Fe Hyundai Santa Fe Fot. Hyundai

Nowy Hyundai Santa Fe - wymiary

Nowy model mierzy 4,77 m długości i 1,89 m szerokości. To pozwoliło stworzyć przestrzenne i ergonomiczne wnętrze, oferujące dużo wyższy komfort niż poprzednia wersja. Na pokładzie nie zabraknie multimedialnych rozwiązań i materiałów wysokiej jakości.

Hyundai Santa Fe 2018 render Hyundai Santa Fe 2018 render fot. Hyundai

Nowy Hyundai Santa Fe - systemy wsparcia kierowcy

Nowy model będzie wyposażony w system Rear Occupant Altert, monitorujący obecność pasażerów na tylnych siedzeniach - po wyłączeniu silnika auto będzie o nich przypominać. Nowością będzie rozbudowany system ostrzegania o ruchu poprzecznym, przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności. Samochód ostrzeże kierowcę dźwiękowo, a w razie potrzeby zahamuje.

Nowy Hyundai Santa Fe pojawi się w polskiej sprzedaży w połowie 2018 roku. Producent jeszcze nie ujawnił cen.

Nowy Hyundai Santa Fe na kolejnych zdjęciach

Aktualizacja 19.02

Hyundai wciąż zwleka z oficjalną prezentacją nowego Hyundaia Santa Fe. Jednak południowokoreański oddział marki na swój oficjalny kanał na serwisie YouTube wrzucił już pierwsze reklamy dużego SUV-a. Możemy na nich zobaczyć nowe Santa Fe w pełnej krasie.

Oficjalną prezentację zaplanowano na 21 lutego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.