Elektryczny crossover Hyundaia o wielkim zasięgu - Kona EV w Genewie

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia zapowiadające elektryczną wersję modelu Kona. Koreański crossover zadebiutuje już pod koniec lutego. Producent obiecuje rekordowy zasięg akumulatora.
Hyundai Kona EV Hyundai Kona EV fot. Hyundai

Hyundai Kona EV

Na kilka dni przed oficjalnym odsłonięciem podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie, elektryczny Hyundai Kona zadebiutuje w internecie. Producent ujawnił już pierwszy teaser, który nie zdradza zbyt wiele poza wyglądem samochodu. W przedniej części nadwozia zabraknie dużych wlotów powietrza i osłony chłodnicy. Wynika to ze specyfiki silników elektrycznych, które nie potrzebują dodatkowego chłodzenia.

Hyundai Kona Hyundai Kona fot. Hyundai

Aż 470 km zasięgu

Model Kona w wersji elektrycznej będzie dostępny w dwóch wariantach, które mają spełniać oczekiwania klientów, w zależności od zasobności ich portfela. Najmocniejsza i najdroższa wersja zaoferuje zasięg 470 km, obliczony według najnowszej normy WLTP.

Hyundai Kona 2017 Hyundai Kona 2017 fot. Hyundai

Hyundai Kona EV

Inżynierowie dokładają starań, żeby elektryczny Hyundai Kona oferował bardzo dobre właściwości jezdne, a na pokładzie znalazły się najnowsze technologie asystujące kierowcy. Auto trafi do salonów jeszcze tego lata - Hyundai będzie pierwszym producentem oferującym w pełni elektrycznego, kompaktowego SUV-a.

Hyundai Kona 2017 Hyundai Kona 2017 fot. Hyundai

Hyundai Kona EV

Więcej szczegółów na temat samego modelu poznamy już pod koniec listopada.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.