To nie koniec szalonych pomysłów Elona Muska. Umieści SUV-a na Marsie?

Kilka dni temu Elon Musk zrealizował swój kolejny, szalony pomysł - wystrzelił w kosmos Teslę Roadster. Firma Partisan One chce go namówić, żeby wysłał ich projekt na jeszcze nie zdobytą planetę.
Partisan One Partisan One fot. Partisan

Partisan One

Partisan Motors to startup z siedzibą w Niemczech. Kilka miesięcy temu firma zaprezentowała swój pierwszy projekt - pudełkowatego SUV-a na kółkach. W zależności od potrzeb samochód może być uzbrojony i opancerzony. Na bazie pierwszego projektu będą powstawać kolejne modele, ale właściciele firmy chcą zrobić specjalną wersję przeznaczoną do wystrzelenia w kosmos.

Partisan One
fot. Partisan

Partisan One Partisan One fot. Partisan

Partisan One Mars Edition

Partisan One Mars Edition ma być zaprojektowany do przemieszczania się po czerwonej planecie. W pełni elektryczny samochód powstanie w całości z włókna węglowego. Dzięki temu będzie bardzo lekki, a tym samym łatwy w montażu. Nadwozie będzie pokryte panelami słonecznymi, które ułatwią ładowanie. Przy każdym z kół pracuje silnik elektryczny.

Partisan One Partisan One fot. Partisan

Współpraca z Elonem Muskiem?

Właściciele firmy chcą namówić Elona Muska, żeby wysłał ich samochód zamiast pierwszego SUV-a. Obiecują zbudować w tym celu nawet kilka prototypów. Przy projektowaniu i budowie tego auta chcą konsultować wszystko z ekscentrycznym wizjonerem. Całość ma być łatwa w transporcie i montażu, niczym meble z Ikea.

Więcej o: