To nie koniec szalonych pomysłów Elona Muska. Umieści SUV-a na Marsie?

Kilka dni temu Elon Musk zrealizował swój kolejny, szalony pomysł - wystrzelił w kosmos Teslę Roadster. Firma Partisan One chce go namówić, żeby wysłał ich projekt na jeszcze nie zdobytą planetę.
Partisan One Partisan One fot. Partisan

Partisan One

Partisan Motors to startup z siedzibą w Niemczech. Kilka miesięcy temu firma zaprezentowała swój pierwszy projekt - pudełkowatego SUV-a na kółkach. W zależności od potrzeb samochód może być uzbrojony i opancerzony. Na bazie pierwszego projektu będą powstawać kolejne modele, ale właściciele firmy chcą zrobić specjalną wersję przeznaczoną do wystrzelenia w kosmos.

Partisan One
fot. Partisan

Partisan One Partisan One fot. Partisan

Partisan One Mars Edition

Partisan One Mars Edition ma być zaprojektowany do przemieszczania się po czerwonej planecie. W pełni elektryczny samochód powstanie w całości z włókna węglowego. Dzięki temu będzie bardzo lekki, a tym samym łatwy w montażu. Nadwozie będzie pokryte panelami słonecznymi, które ułatwią ładowanie. Przy każdym z kół pracuje silnik elektryczny.

Partisan One Partisan One fot. Partisan

Współpraca z Elonem Muskiem?

Właściciele firmy chcą namówić Elona Muska, żeby wysłał ich samochód zamiast pierwszego SUV-a. Obiecują zbudować w tym celu nawet kilka prototypów. Przy projektowaniu i budowie tego auta chcą konsultować wszystko z ekscentrycznym wizjonerem. Całość ma być łatwa w transporcie i montażu, niczym meble z Ikea.

Więcej o:
Komentarze (4)
Elon Musk lot na Marsa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Wwert

  Oceniono 8 razy 2

  Na Ziemii nie udaje się spełnić tego co obiecuje i dostarczać samochodów klientom to może na Marsie pójdzie lepiej. Ale to geniusz, że wmówił ludziom różne bzdury

 • Gość: pixi2000

  0

  Ktoś się za dużo bawił klockami lego technic.

 • Gość: ...

  Oceniono 2 razy 0

  Wolał bym tam widzieć Model X od tego kartonika...

 • Gość: jacek

  Oceniono 2 razy -2

  Sposób na reklamę godny uznania, tym bardziej, że ze względu na możliwości techniczne i plany SpaceX, pomysł będzie całkowicie nie do zrealizowania jeszcze przez wiele lat.Warto też zaznaczyć, że ze względu na mocno ujemne temperatury i śladowe ciśnienie atmosferyczne, a także wysokie natężenie promieniowania kosmicznego, konstrukcja ziemskiego samochodu nie nadaje się do użytku na Marsie na wiele sposobów jednocześnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX