Oto nowa Skoda Fabia. Mamy oficjalne zdjęcia oraz informacje o systemach i silnikach

Z perspektywy polskiego rynku Skoda Fabia to najważniejszy model - w zeszłym roku to właśnie Fabia była nr 1 w naszym kraju. Skoda właśnie pokazała nam pierwsze zdjęcia nowej Fabii.
Nowa Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia fot. Skoda

Nowa Skoda Fabia - oto nowy wygląd bestsellera

Nowa Skoda Fabia nie przynosi rewolucji w wyglądzie, ale Czesi przygotowali dla swojego miejskiego auta kilka ciekawych nowości.

Zdecydowanie największą z nich są reflektory w technologii LED. Po raz pierwszy w historii LED-y oferowane będą z przodu oraz tyłu Fabii. Nie zabraknie także nowych kolorów i obręczy kół ze stopów metali lekkich (największe z nich oferowane będą w rozmiarze 18 cal). Do tego możemy dopisać liftingową klasykę gatunku - lekko przemodelowane i unowocześnione zderzaki i grill.

Zdjęć wnętrza jeszcze nie mamy, ale Czesi obiecują przeprojektowaną deskę rozdzielczą oraz dwukolorowe wykończenia tapicerki.

Nowa Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia fot. Skoda

Nowa Skoda Fabia - facelifting, a nie generacja

Wiele osób liczyło, że Skoda - idąc w ślady za Volkswagen i Seatem - jeszcze w tym roku wypuści na rynek zupełnie nową Fabię. Jednak na nową generację trzeba będzie jeszcze poczekać. Lifting oznacza, że nowa Skoda Fabia będzie powstawać na starej platformie, a Skoda nie skorzysta z nowoczesnej platformy MQB. Szkoda, bo nowa Ibiza i nowe Polo pokazały, jak bardzo udana to konstrukcja.

Nowa Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia fot. Skoda

Nowa Skoda Fabia - jednostki napędowe

Na oficjalną prezentację nowej Fabii wciąż czekamy, ale Skoda oprócz zdjęć nadwozia podzieliła się z nami także informacjami o silnikach, jakie trafią pod maskę nowej Skody Fabii.

Oferta silnikowa odświeżonej Fabii zawierać będzie cztery trzycylindrowe jednostki o pojemności 1.0 l. Wolnossące silniki MPI z wtryskiem pośrednim oferowane będą w dwóch wariantach mocy: 60 KM i 75 KM. Jednostki TSI, wyposażone w turbosprężarkę oraz bezpośredni wtrysk paliwa, charakteryzować się będą odpowiednio mocą 95 KM i 110 KM. Najmocniejszą odmianę można będzie sparować z dwusprzęgłowym automatem DSG 7.

Czesi obiecują cichszą pracę i mniejsze wibracje wszystkich wersji silnikowych.

Nowa Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia fot. Skoda

Nowa Skoda Fabia - systemy bezpieczeństwa

Dowiedzieliśmy się także, jakie systemy bezpieczeństwa znajdą się na wyposażeniu nowej Skody Fabii.

Na liście dostępnych opcji znaleźć będzie można m.in. BLIND SPOT DETECTION (funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach) i REAR TRAFFIC ALERT (funkcję wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego).

Ekran odświeżonego systemu multimedialnego będzie mógł 6,5 cala. Kierowca będzie mógł korzystać z funkcjonalności Skoda Connect.

Skoda Fabia 2018 (teaser) Skoda Fabia 2018 (teaser) fot. Skoda

Nowa Skoda Fabia - przedpremierowy film

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.