Mazda szykuje aż pięć premier na Genewę

Na salonie motoryzacyjnym w Genewie nie zabraknie Mazdy. Japońska marka przygotowała kilka ważnych premier modeli produkcyjnych oraz konceptów, które na pewno zrobią wrażenie na odwiedzających.
Nowa Mazda 6 2017 Nowa Mazda 6 2017 fot. Mazda

Nowa Mazda 6

Hale wystawiennicze w Szwajcarii będą miejscemświatowej premiery nowej Mazdy 6 Sport Kombi, europejskich debiutów Mazdy 6 Sedan oraz dwóch modeli koncepcyjnych - Mazdy VISION COUPE i Mazdy KAI CONCEPT. Po raz pierwszy w Europie publiczność będzie mogła się zapoznać z technologią SkyActiv-X, czyli rewolucyjnym silnikiem nowej generacji.

Mazda 6 zmieniła trochę swoje oblicze. Designerzy dopracowali wygląd nadwozia - w ich ocenie jest bardziej dojrzałe, eleganckie i szlachetne. W kabinie zmieniły się fotele i projekt deski rozdzielczej, zastosowano też nowe materiały, takie jak tapicerka ze skóry Nappa, sztuczny zamsz UltraSuede NU czy wstawki z drewna Sen (stosowanego do wyrobu bębnów taiko i japońskich mebli).

Nowy model ma pod maską ulepszone silniki z serii SkyActiv, poprawiono dynamikę prowadzenia, a także zminimalizowano hałas w kabinie i wyciszenie. Na pokładzie nie zabrakło systemu kamer 360 Activsense oraz tempomatu dostosowującego prędkość do znaków drogowych.

Mazda Vision Coupe Concept Mazda Vision Coupe Concept fot. Mazda

Mazda Vision Coupe

Na stoisku pojawi się Mazda Vision Coupe, uznana za "Najpiękniejszy Samochód Koncepcyjny Roku". Stylistyka czterodrzwiowego coupe hołduje zasadzie "mniej znaczy więcej" Projektanci uwypuklili grę światła na karoserii, rezygnując z dotychczasowej filozofii Kodo.

Mazda Vision Coupe Concept
fot. Mazda

Mazda Kai Concept Mazda Kai Concept fot. Mazda

Mazda Kai

Drugi samochód koncepcyjny Kai, co oznacza pioniera. Kompaktowy koncept zapowiada przyszłe modele japońskiej marki. Pod maską zainstalowano w nim silnik spalinowy. Projektanci postanowili w maksymalny sposób wykorzystać naturalne zdolności ludzkiego ciała do uzyskania pełnego zespolenia kierowcy z samochodem. Dzięki temu auto zapewnia bardzo dobrą dynamikę prowadzenia.

Mazda Kai Concept
fot. Mazda

Mazda Vision Coupe Concept Mazda Vision Coupe Concept fot. Mazda

SkyActiv-X

Na stoisku nie zabraknie ekspozycji silnika SkyActiv-X. Jednostka jest wyposażona w technologię SPCCI, która łączy zapłon świecowy z tradycyjnego silnika benzynowego z zasadą zapłonu samoczynnego, właściwą silnikom Diesla i korzysta z najlepszych właściwości każdego z nich odznaczając się szeroką skalą obrotów użytecznych i czystością spalin przy natychmiastowej reakcji na ruch przepustnicy i niskim zużyciu paliwa.

Komentarze (31)
Mazda szykuje aż pięć premier na Genewę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ITR

  Oceniono 18 razy 16

  Te koncepty wygladaja świetnie, mazda zmierza w dobrym kierunku.

 • Gość: japoniec

  Oceniono 17 razy 15

  Niemcy za to wypuszczają Audi i BMW, które od dziesięciu lat wyglądają tak samo ale z roku na rok są coraz droższe :D

 • Gość: fh

  Oceniono 19 razy 11

  a niemcy z fortem założyli turbo i hej wista kopcimy hektolitry oleju i pliwa
  a normy spalin ustalaja przecie nasi nie.

 • remo29

  Oceniono 8 razy 6

  > Projektanci postanowili w maksymalny sposób wykorzystać naturalne zdolności ludzkiego ciała do uzyskania pełnego zespolenia kierowcy z samochodem

  Znaczy kierownica będzie na wysokości klatki piersiowej, gaz i hamulec w okolicy stóp, a oparcie fotela za plecami? Dla mnie bomba, choć mógłbym przysiąc, że dokładnie tak jest w obecnej Maździe. Muszę sprawdzić, ostatnio jechałem ponad 6 godzin temu, trochę mogła mi się pamięć zatrzeć...
  A na serio - chciałby poznać tych, co tworzą ten marketingowy bełkot.

 • Gość: asd

  Oceniono 2 razy 2

  mazda nowym alfa romeo.

 • Magda Nowicka

  Oceniono 1 raz 1

  nie dziwię się wcale, bo mazda potrafi zaskoczyć i zaprojektować takie modele, że nie ma osoby która by przeszła obojętnie obok projektów japońskich kostruktorów. Sama jeżdzę 6 i nadal jak wsiadam do tego modelu to obojętnie jaka jest pogoda to jazda sprawia mi niespotykaną radość. Nawet przejazdem jakoś byłam w Częstochowie i moje drogi doprowdziły mnie do salonu mazdy klimczak i stamtąd już nie wyszłam, a wyjechałam autem :D

 • Gość: Janek

  Oceniono 3 razy 1

  Być może jestem jakiś inny (lewak, cyklista, ekolog,you name it) ale kompletnie nie pojmuje fenomenu Mazdy. Być może wynika to z faktu, że mam to szczęście, iż auta zmieniam co ok 3 lata ( służbowe) -więc siłą rzeczy nie doczekuje momentu, kiedy zaczynają się pojawiać usterki, a;e być może jest to wynikiem tego, że cenię sobie przede wszystkim komfort : w moim odczuciu oznacza to wygodne i obszerne fotele, doskonałe wycieszenie wnętrza, dobre audio i dobrej jakości plastiki we wnętrzu. Niestety, żadnej żadnej z tych rzeczy nie znalazłem w Mazdzie 6. Gdyby jeszcze Mazda mogła mnie przekonać dynamiką ( 2.0 165km)...chyba jednak wole downsizing i motory z doładowaniem.
  Hejterom podpowiem, że nie jestem fanem niemiekiej motoryzjacji i nigdy nie miałem VW.

 • Gość: ttt

  Oceniono 1 raz 1

  A mi szkoda 5-tki, której już nie produkują.

 • Gość: Mlekołak

  Oceniono 3 razy 1

  Takich konceptów Syren, Warszaw, Polonezów, Żuków czy Tarpanów to my mamy tysiące, a co dwa tygodzie z wielką pompą ogłaszana jest informacja o rozpoczęciu seryjnej produkcji raz to jednego raz to drugiego Koncepta Narodowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX