Mazda szykuje aż pięć premier na Genewę

Na salonie motoryzacyjnym w Genewie nie zabraknie Mazdy. Japońska marka przygotowała kilka ważnych premier modeli produkcyjnych oraz konceptów, które na pewno zrobią wrażenie na odwiedzających.
Nowa Mazda 6 2017 Nowa Mazda 6 2017 fot. Mazda

Nowa Mazda 6

Hale wystawiennicze w Szwajcarii będą miejscemświatowej premiery nowej Mazdy 6 Sport Kombi, europejskich debiutów Mazdy 6 Sedan oraz dwóch modeli koncepcyjnych - Mazdy VISION COUPE i Mazdy KAI CONCEPT. Po raz pierwszy w Europie publiczność będzie mogła się zapoznać z technologią SkyActiv-X, czyli rewolucyjnym silnikiem nowej generacji.

Mazda 6 zmieniła trochę swoje oblicze. Designerzy dopracowali wygląd nadwozia - w ich ocenie jest bardziej dojrzałe, eleganckie i szlachetne. W kabinie zmieniły się fotele i projekt deski rozdzielczej, zastosowano też nowe materiały, takie jak tapicerka ze skóry Nappa, sztuczny zamsz UltraSuede NU czy wstawki z drewna Sen (stosowanego do wyrobu bębnów taiko i japońskich mebli).

Nowy model ma pod maską ulepszone silniki z serii SkyActiv, poprawiono dynamikę prowadzenia, a także zminimalizowano hałas w kabinie i wyciszenie. Na pokładzie nie zabrakło systemu kamer 360 Activsense oraz tempomatu dostosowującego prędkość do znaków drogowych.

Mazda Vision Coupe Concept Mazda Vision Coupe Concept fot. Mazda

Mazda Vision Coupe

Na stoisku pojawi się Mazda Vision Coupe, uznana za "Najpiękniejszy Samochód Koncepcyjny Roku". Stylistyka czterodrzwiowego coupe hołduje zasadzie "mniej znaczy więcej" Projektanci uwypuklili grę światła na karoserii, rezygnując z dotychczasowej filozofii Kodo.

Mazda Vision Coupe Concept
fot. Mazda

Mazda Kai Concept Mazda Kai Concept fot. Mazda

Mazda Kai

Drugi samochód koncepcyjny Kai, co oznacza pioniera. Kompaktowy koncept zapowiada przyszłe modele japońskiej marki. Pod maską zainstalowano w nim silnik spalinowy. Projektanci postanowili w maksymalny sposób wykorzystać naturalne zdolności ludzkiego ciała do uzyskania pełnego zespolenia kierowcy z samochodem. Dzięki temu auto zapewnia bardzo dobrą dynamikę prowadzenia.

Mazda Kai Concept
fot. Mazda

Mazda Vision Coupe Concept Mazda Vision Coupe Concept fot. Mazda

SkyActiv-X

Na stoisku nie zabraknie ekspozycji silnika SkyActiv-X. Jednostka jest wyposażona w technologię SPCCI, która łączy zapłon świecowy z tradycyjnego silnika benzynowego z zasadą zapłonu samoczynnego, właściwą silnikom Diesla i korzysta z najlepszych właściwości każdego z nich odznaczając się szeroką skalą obrotów użytecznych i czystością spalin przy natychmiastowej reakcji na ruch przepustnicy i niskim zużyciu paliwa.