Po te auta Polacy ustawiają się w kolejkach. Mamy nowego lidera!

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR opublikował właśnie raport dotyczący sprzedaży samochodów w Polsce we wrześniu. Sprawdźmy więc, które samochody cieszyły się największym zainteresowaniem. Jest kilka niespodzianek. Bierzemy pod uwagę cały rynek, czyli klientów indywidualnych oraz flotowych.
Fiat Tipo S-Design Fiat Tipo S-Design Fot. Fiat

Miejsce 10 - Fiat Tipo

Liczba sprzedanych aut: 784

Ceny: od 47 100 zł

Pierwszą dziesiątkę polskiego rynku we wrześniu otwiera Fiat Tipo. Praktyczny i świetnie wyceniony włoski kompakt szturmem zdobywa nasz kraj. Wśród klientów indywidualnych Tipo zbliża się już do podium, ale jak widzimy z perspektywy całej branży także jest poważnym graczem, a jego sprzedaż wciąż się rozkręca.

Fiat Tipo S-Design 2017
Fot. Fiat

My przyglądamy się dzisiaj pierwszej dziesiątce. Całe zestawienie znajdziecie tutaj: TOP50 modeli polskiego rynku we wrześniu

Volkswagen Passat GTE Volkswagen Passat GTE fot. VW

Miejce 9 - Volkswagen Passat

Liczba sprzedanych aut: 820

Ceny: od 91 690 zł

W polskiej klasie średniej na Volkswagena Passata nie ma mocnych - niemieckie auto deklasuje konkurencję. Najbliżej Passata jest bratnia Skoda Superb (15. miejsce), a z bezpośrednich rywali spoza VAG najbliżej jest Opel Insignia, sklasyfikowany dopiero na 25. miejscu.

Volkswagen Passat GTE
fot. Volkswagen

Ford Focus RS Ford Focus RS fot. Ford

Miejsce 8 - Ford Focus

Liczba sprzedanych aut: 869

Ceny: od 65 090 zł

Choć rynek się zmienia, a na znaczeniu zyskują crossovery, to w Polsce wciąż bardzo mocno trzymają się klasyczne kompakty. Jednym z nich jest Ford Focus, któremu udało się zająć 8. miejsce. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że Focus ma swoje lata i już w przyszłym roku doczeka się zupełnie nowej generacji.

2016 Ford Focus RS
fot. Ford

Toyota Yaris 2017 Toyota Yaris 2017 fot. Toyota

Miejsce 7 - Toyota Yaris

Liczba sprzedanych aut: 919

Ceny: od 42 900 zł

To jedno z ulubionych miejskich aut Polaków, zwłaszcza klientów indywidualnych. Ale biorąc pod uwagę cały rynek, Yaris wciąż daje sobie dobrze radę. Siódme miejsce to dobry wynik, choć Yaris przegrał z dwoma bezpośrednimi konkurentami.

Toyota Yaris 2017
fot. Toyota

Volkswagen Golf po faceliftingu Volkswagen Golf po faceliftingu Fot. Volkswagen

Miejsce 6 - Volkswagen Golf

Liczba sprzedanych aut: 967

Ceny: od 66 990 zł

Na liście największych bestsellerów nie mogło oczywiście zabraknąć Volkswagena Golfa. Kompakt z Wolfsburga we wrześniu 2017 r. musi się zadowolić 6. miejsce. i porażką ze swoim rodakiem.

Volkswagen Golf po faceliftingu
Fot. Volkswagen

Renault Clio 2016 Renault Clio 2016 fot. Renault

Miejsce 5 - Renault Clio

Liczba sprzedanych aut: 1007

Ceny: od 42 400 zł

Powody do zadowolenia ma za to Renault. Miejskie Clio to pierwsze auto we wrześniowym zestawieniu, które przekroczyło granicę 1000 sprzedanych aut. Co więcej, Renault Clio pokonało Toyotę Yaris, która zwykle znajdowała się w rankingach sprzedaży wyżej niż Francuzi.

Renault Clio 2016
fot. Renault

Nissan Qashqai 2017 Nissan Qashqai 2017 fot. Nissan

Miejsce 4 - Nissan Qashqai

Liczba sprzedanych aut: 1034

Ceny: od 79 750 zł

Powoli zbliżamy się do podium, o który otarł się japoński crossover Nissan Qashqai. To zdecydowany bestseller nr 1 w Europie, a teraz zadomowił się na pierwszym miejscu także w Polsce. Do tej pory w segmencie SUV-ów Qashqai często przegrywał w Polsce z Dacią Duster. Od jakiegoś czasu nad Wisłą wszystko wróciło do europejskiej normy. We wrześniu 2017 r. Duster znalazł się tuż za czołową dziesiątką.

Nissan Qashqai 2017
fot. Nissan

Opel Astra Opel Astra Materiały Prasowe

Miejsce 3 - Opel Astra

Liczba sprzedanych aut: 1123

Ceny: od 57 900 zł

W pierwszej trójce nie mogło oczywiście zabraknąć produkowanej w Polsce Astry. Kompaktowy Opel to jedno z ulubionych aut Polaków w tej klasie. I choć Astra wyraźnie pokonała Golfa, to musiała uznać wyższość jego siostry z Czech...

Opel Astra 1.4 Turbo
fot. Michał Dek

Skoda Octavia 2017 Skoda Octavia 2017 fot. Skoda

Miejsce 2 - Skoda Octavia

Liczba sprzedanych aut: 1274

Ceny: od 65 800 zł

I tu dochodzimy do największej niespodzianki, jaką przyniósł wrzesień 2017. Skoda Octavia to bestseller nr 1 polskiego rynku, a w poprzednim miesiącu czeski kompakt zajął drugie miejsce, a do lidera stracił całkiem sporo. Czy taki trend się utrzyma na dłużej?

Skoda Octavia 2017
fot. SkodaSkoda Fabia Skoda Fabia fot. Skoda

Miejsce 1 - Skoda Fabia

Liczba sprzedanych aut: 1503

Ceny: od 41 590 zł

Jak nie Skoda Octavia, to Skoda Fabia. Dwa czeskie modele wymieniły się miejscami na samym szczycie polskiego rynku. Wrzesień był wyjątkowo udany dla mniejszej Skody. Aż 1503 Polaków kupiło miejskie auto z Czech.

Skoda Fabia
fot. Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.