Niemieckie samochody, których nie znacie cz. 1

Niemcy to motoryzacyjna potęga nie tylko w Europie. Auta naszych zachodnich sąsiadów znajdziemy na całym świecie. Niektóre z nich to naprawdę wyjątkowe projekty. Zebraliśmy kilka najciekawszych.
Mercedes G 300 CDI Pick-up Mercedes G 300 CDI Pick-up fot. Mercedes

Australia | Mercedes G 300 CDI Pick-up

Pickup Mercedesa dostępny na rynku australijskim. Napędzany jest turbodieslem o mocy 184 KM. Moc przenoszona jest na obie osie. Ten wyjątkowy G model ma ładowność dwóch ton i może uciągnąć ciężar 2,1 tony. Głębokość brodzenia wynosi 63,5 cm. Auto wyposażone jest w 96 litrowy zbiornik paliwa.

Wnętrze urządzone jest w bardzo spartańskim stylu np. siedzenia obciągnięte łatwo zmywalnym materiałem. Z racji na panujące w Australii temperatury jedynym luksusowym dodatkiem jest klimatyzacja.

Mercedes G 300 CDI Pick-up

Mercedes G 300 CDI Pick-up

Mercedes G 300 CDI Pick-up

Mercedes G 300 CDI Pick-up

Volkswagen Passat NMS Volkswagen Passat NMS Volkswagen Passat NMS

USA, Chiny | Volkswagen Passat NMS

Nie wszyscy wiedzą, że amerykański i chiński Passat jest znacznie większy od swojego europejskiego odpowiednika. To limuzyna New Midsize Sedan. Auto jest tańsze niż w np. na rynku polskim czy niemieckim, ale za to z gorszymi materiałami we wnętrzu i nieco uboższym wyposażeniem.

Auto oferowane jest w USA z następującymi silnikami:

1,8 TSI (172 KM), 2,5 L (179 KM), 3,6 VR6 (284 KM), 2.0 TDI (152 KM).

Na rynku w Chinach Passat dostępny jest w wersjach:

1,4 TSI (130 KM), 1,8 TSI (160 KM), 2,0 TSI (200 KM), 3.0 L V6 (247 KM).

Volkswagen Passat NMS

Volkswagen Passat NMS

Volkswagen Passat NMS

VW Gol VW Gol fot. VW

Ameryka Południowa | VW Gol

Mały Volkswagen przygotowany specjalnie na rynki Ameryki Południowej. Model technicznie spokrewniony z Polo. Model produkowany od 1980 roku. Obecnie na rynku jest trzecia, zmodernizowana generacja tego modelu.

VW Gol

VW Gol

VW GolVW Gol

VW Vento VW Vento fot. VW

Meksyk / Indie | VW Vento

Nazwa dobrze znana w Polsce. Jednak nie o ten model tu chodzi. Meksykańskie Vento to nic innego jak Polo z wystającym bagażnikiem. Auto oferowane jest m.in w Meksyku i Indiach. Technicznie w pełni spokrewnione z VW Polo.

VW Vento

VW Vento

Ford Fiesta Sedan Ford Fiesta Sedan fot. Ford

USA / Meksyk | Ford Fiesta Sedan

W wielu krajach pojawiają się zupełnie nieznane w Europie wersje nadwoziowe. Tak jest np. z modelem Fiesty. Oferowana jest w wybranych krajach np. USA czy Meksyk z nadwoziem sedan. Technicznie jest identyczna z pozostałymi modelami Forda Fiesty.

Ford Fiesta Sedan

Ford Fiesta Sedan

Ford Fiesta Sedan

Ford Figo Ford Figo fot. Ford

Indie | Ford Figo

Ford Figo pochodzi z Indii. Model oferowany jest w jako sedan i wersja pięciodrzwiowa, która jest spokrewniona z europejskim modelem Ka+. Nowy model nie bazuje już na podzespołach Fiesty.

Ford Figo

Ford Figo

Ford Figo

VW Saveiro VW Saveiro fot. VW

Ameryka Południowa | VW Saveiro

Mały pickup wielkości Volkswagena Polo, który bazuje na modelu Gol. Dostępny jest z krótką, dwuosobową kabiną i powiększoną, mieszczącą czterech pasażerów. Pickup ma około 700 kg ładowności.

VW Saveiro

VW Saveiro

VW Saveiro

VW Saveiro

VW Gol GT VW Gol GT VW Gol GT

Brazylia | VW Gol GT

Póki co Gol GT to tylko projekt. Wygląda naprawdę nieźle. Ma wszystkie akcenty europejskich modeli GTI. Czerwone wstawki, szerokie zderzaki, podwójną końcówkę układu wydechowego. Mimo zadziornej stylistyki auto napędzane jest 1.0 litrowym silnikiem o mocy 125 KM. Mimo to trzymamy kciuki, że model wejdzie do produkcji seryjnej.

VW Gol GT

VW Gol GT

VW Gol GT

VW Crossfox VW Crossfox fot: VW

Ameryka Południowa | VW Crossfox

Fox to bardzo popularny model w Ameryce Południowej. Auto pozycjonowane jest pomiędzy Gol i Polo. Jest oferowany w wielu ciekawych wersjach. Jedną z nich jest Crossfox. Mały SUV z mocno zaakcentowanymi elementami terenowymi.

VW Crossfox

VW Crossfox

VW Crossfox

VW Spacefox VW Spacefox fot: VW

Ameryka Południowa | VW Spacefox

Jeszcze jedną odmianą Foxa przeznaczoną wyłącznie na rynki Ameryki Południowej jest Spacefox. Pojemny kombi, van dostępny również w uterenowionej odmianie Space Cross. W Argentynie ten sam model nosi nazwę Suran lub Suran Cross.

VW Spacefox

VW Spac Cross

W Constellation W Constellation fot. VW

Ameryka Południowa | VW Constellation

Mało kto wie, że Volkswagen to również ciężarówki. VW Constellation Titan - 9 tonowa ciężarówka z 9,3 litrowym silnikiem o mocy 367 KM. W wielu krajach Ameryki Południowej modele ciężarówek należące do grupy Volkswagena są liderami rynku (np. MAN Latin America w Brazyli ma aż 30,7 procent rynku).

VW Constellation

VW Constellation

VW Constellation

Ford Cargo Ford Cargo fot: Ford

Ameryka Południowa / Turcja | Ford Cargo

Model Cargo był w Europie sprzedawany w latach 1981 - 1992. Obecnie to model ciężarówki produkowane w Południowej Ameryce i Turcji. Nowy model pojawił się na tynku w 2012 roku.

Ford Cargo

Ford Cargo

Ford Cargo

Ford  Everest Ford Everest fot: Ford

Afryka / Indie | Ford Everest / Endeavour

W Afryce południowej czy w Indiach stan dróg często pozostawia dużo do życzenia. Dużym wzięciem cieszą się tam samochody terenowe. Ford wykorzystał ten fakt i sprzedaje tam zamkniętą wersję modelu Ranger. Co ciekawe auto skonstruowano w Australii, a produkowane jest w Tajlandii. Model sprzedawany w Afryce nosi nazwę Everest. Ten z Indii nazwany został Endeavour.

Ford  Everest

Ford Endeavour

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.