Top 10 | Bestsellery roku 2016 w Niemczech

Niemcy to największy motoryzacyjny rynek Europy. Nasi zachodni sąsiedzi kupili aż 235 tysięcy sztuk tylko jednego modelu... Kto królował w rankingach sprzedaży w zeszłym roku? Mamy dla Was listę 10 największych bestsellerów w Niemczech
Opel Corsa ecoFlex Opel Corsa ecoFlex fot. GM

10. Opel Corsa

Liczba sprzedanych aut: 55 191

Dziesiątkę największych hitów poprzedniego roku otwiera małe miejskie auto rodem z Russelsheim. Na Corsę zdecydowało się 55 tysięcy Niemców.

Opel Corsa

Opel Corsa

Audi A3 Limousine Audi A3 Limousine Fot. Michał Dek

Audi A3

Liczba sprzedanych aut: 57 176

W top 10 znalazło się też kilka samochodów reprezentujących klasę premium. Pierwszym z nich jest Audi A3. Luksusowy kompakt kupiło 57 tysięcy Niemców.

Audi A3 Limousine

Audi A3 Limousine

Skoda Octavia 1.4 TSI LPG Skoda Octavia 1.4 TSI LPG Fot. Michał Dek

08. Skoda Octavia

Liczba sprzedanych aut: 58 683

Niemcy kupują niemieckie samochody. W top 10 znalazł się tylko jeden producent, który nie pochodzi z Niemiec. To czeska Skoda... należąca oczywiście do Volkswagena. W Polsce Skoda Octavia to zdecydowany bestseller i wieloletni numer 1. Za naszą zachodnią granicą również sprzedaje się bardzo dobrze - 58 tys. sprzedanych aut rocznie i ósme miejsce to znakomity wynik na rynku zdominowanym przez Golfa i Astrę.

Skoda Octavia 1.4 TSI LPG

Jak dobrze wiemy, Skoda Octavia przeszła facelifting. Auto powinno wejść do sprzedaży już w najbliższych tygodniach. Mieliśmy okazję obejrzeć nową Skodę. O naszych pierwszych wrażeniach pisaliśmy tutaj: Skoda Octavia po faceliftingu | Pierwszy kontakt | Rachunek sumienia

Skoda Octavia 2017

Audi A4 Audi A4 Fot. Michał Dek

07. Audi A4

Liczba sprzedanych aut: 61 597

Drugie Audi, które znalazło się w dziesiątce największych bestsellerów to A4. Podobnie jak w przypadku kompaktowego A3, tutaj również zliczane są sportowe wersje.

Audi A4 Avant

Audi A4

Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Fot. Volkswagen

06. Volkswagen Tiguan

Liczba sprzedanych aut: 63 979

Cała Europa oszalała na punkcie SUV-ów i crossoverów, ale w Niemczech tylko jedno auto tego typu wskoczyło do pierwszej dziesiątki sprzedaży. Nikogo nie powinno chyba dziwić, że to akurat nowy Volkswagen Tiguan.

Nowy Volkswagen Tiguan (2016)

Nowy Volkswagen Tiguan (2016)

Opel Astra Opel Astra fot. Opel

05. Opel Astra

Liczba sprzedanych aut: 65 173

Produkowana w Polsce Astra sprzedaje się świetnie w całej Europie. W Niemczech z wynikiem  65 173 aut udało się kompaktowi zająć piąte miejsce. Niby bardzo dobre, ale do głównego rywala zabrakło bardzo dużo.

Opel Astra

Opel Astra

Mercedes Klasy C Coupe Mercedes Klasy C Coupe Fot. Mercedes-Benz

04. Mercedes klasy C

Liczba sprzedanych aut: 66 898

Niemiecka Wielka Trójka - Audi, Mercedes oraz BMW. Do tej pory w top 10 znalazły się tylko auta z Ingolstadt. Mercedes debiutuje na liście od razu na 4 miejscu. Klasę C kupiło prawie 67 tysięcy Niemców. To zdecydowanie najlepiej sprzedający się samochód klasy premium w Niemczech.

Mercedes Klasy C Coupe

Mercedes Klasy C Coupe

Volkswagen Polo Original Volkswagen Polo Original fot. Volkswagen

03. Volkswagen Polo

Liczba sprzedanych aut: 72 017

Pierwszą dziesiątkę niemieckich bestsellerów otworzył Opel Corsa. Za to podium otwiera jego największy rywal - Volkswagen Polo. Mieszczuch koncernu VAG może się pochwalić sprzedażą większą o niecałe 20 tysięcy aut rocznie.

Volkswagen Cross Polo 1.2 TSI

Volkswagen Passat Alltrack Volkswagen Passat Alltrack fot. Volkswagen

02. Volkswagen Passat

Liczba sprzedanych aut: 80 900

W Niemczech nie ma mocnych na Volkswagena. Drugie miejsce przypadło w udziale Volkswagenowi Passatowi. Przedstawiciel klasy średniej wyprzedził mniejsze o dwa segmenty Polo o 8 tysięcy sprzedanych aut.

A kto znalazł się w ubiegłym roku na pierwszym miejscu? Zaskoczenia chyba nie będzie...

Volkswagen Passat Alltrack

Volkswagen Passat Alltrack

Odbiór VW Golfa w Autostadt Odbiór VW Golfa w Autostadt fot. Michał Dek

01. Volkswagen Golf

Liczba sprzedanych aut: 235 935

Król jest jeden. Zdecydowanym dominatorem na niemieckim rynku jest oczywiście Volkswagen Golf. Dominacja kompaktowego Volkswagena za naszą zachodnią granicą trwa od wielu lat i w tym również nic nie mogło zagrozić Golfowi. Na drugim Passatem ma przewagę aż 155 tysięcy sprzedanych aut.

Golfa kupiło aż 235 935 Niemców. Dla porównania, w Polsce w całym poprzednim roku sprzedano łącznie 475 935 sztuk wszystkich samochodów.

Odbiór VW Golfa w Autostadt

Bestseller pod koniec roku doczekał się faceliftingu. Volkswagen Golf 7.5 wejdzie do sprzedaży już niedługo. Więcej o odświeżeniu modelu dowiecie się tutaj: Volkswagen Golf po faceliftingu | Zmiany ukryte pod karoserią

Volkswagen Golf po faceliftingu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.