Dziennikarze wybrali 10 najlepszych wnętrz

Amerykańscy dziennikarze z prestiżowego portalu WardsAuto wybrali dziesięć najlepszych wnętrz samochodów. Które modele okazały się najlepsze?
Lexus RX Lexus RX fot. Lexus

Jak powstał ranking?

Ranking najlepszych wnętrz powstaje cyklicznie. W tym roku po raz pierwszy tak wielu zwycięzców jest przedstawicielami segmentu premium. Powód? Po pierwsze, wysyp nowości w tej klasie - aż 19 z 47 zakwalifikowanych do rywalizacji o pierwszą dziesiątkę samochodów było przedstawicielami marek premium. Po drugie, rosnąca średnia wartość samochodów w Stanach Zjednoczonych. Dyrektor wydawniczy WardsAuto powiedział: -Zależy nam na tym, by nasz ranking prezentował przede wszystkim auta codzienne, dostępne dla przeciętnego kierowcy. Jednak w ostatnim czasie średnia cena nowego samochodu w USA wzrosła do 33 tys. dol., co każe przedefiniować pojęcie samochodów mainstreamowych.

Na co zwracali uwagę dziennikarze podczas tworzenia listy dziesięciu najlepszych wnętrz samochodów? Ocenie poddawano m.in. jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza, komfort podróżowania, ergonomię i intuicyjność obsługi oraz najbardziej subiektywną - stylistykę. Oto lista przedstawiona w kolejności alfabetycznej.

2015 Audi TT Roadster 2015 Audi TT Roadster fot. Audi

Audi TTS

2015 Audi TT Roadster

2015 Audi TT Roadster

Nowe BMW serii 7 (2015) Nowe BMW serii 7 (2015) fot. BMW

BMW serii 7

Nowe BMW serii 7 (2015)

Nowe BMW serii 7 (2015)

Cadillac XT5 Cadillac XT5 fot. Cadillac

Cadillac XT5

Cadillac XT5

Cadillac XT5

Chevrolet Camaro Chevrolet Camaro fot. Chevrolet

Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro

Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica fot. Chrysler

Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica

Honda Civic X USA Honda Civic X USA Fot. Honda

Honda Civic

Na zdjęciach wersja amerykańska.

Honda Civic X USA

Honda Civic X USA

Lexus RX Lexus RX fot. Lexus

Lexus RX

Lexus RX

Lexus RX

Mercedes GLC Mercedes GLC Fot. Mercedes-Benz

Mercedes GLC

Mercedes GLC

Mercedes GLC

2015 Nissan Maxima 2015 Nissan Maxima fot. Nissan

Nissan Maxima

2015 Nissan Maxima

2015 Nissan Maxima

2015 Volvo XC90 2015 Volvo XC90 fot. Volvo

Volvo XC90

Volvo XC90

Volvo XC 90

Więcej o:
Komentarze (15)
Dziennikarze wybrali 10 najlepszych wnętrz
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ooOo_o

  Oceniono 23 razy 19

  Artykuł o wnętrzach, a do każdego opisywanego samochodu jedno zdjęcie środka i dwa z zewnątrz. Trzeba było jeszcze dać fotografie silników. Szkoda słów...

 • liczbynieklamia

  Oceniono 16 razy 12

  Wnętrze Mercedesa GLC wygląda naprawdę świetnie. Cieszy mnie, że ktoś coś takiego zaprojektował, a potem dziesiątki menedżerów wysokiego szczebla zamiast kręcić nosem i powiedzieć "to zbyt nowoczesne" albo "to się nie przyjmie" powiedziało "dobrze, robimy". Jest tylko jeden drobiazg - dlaczego nikt z tych mądrych głów nie zadał wcześniej pytania, które zadał przy pierwszym składanym egzemplarzu robotnik na taśmie - "gdzie ja mam przykręcić ten ekran nawigacji?"

 • Gość: A

  Oceniono 4 razy 4

  Tylko jedno das auto? Ojjj chyba dlatego tak mało tekstu :)

 • Gość: Kula

  Oceniono 3 razy 3

  Civic i Maxima w tym gronie to pomyłka, wszystkie inne są na swój sposob wspaniałe! Ale moja subiektywna trójka faworytów to Pacifica, potem XC90 i GLC ale to trudny wybór ;)

 • Gość: aso

  Oceniono 3 razy 1

  Lexus z fatalną kolorystyką, ale to wnętrze jeszcze najbardziej mi się podoba chociaż oczywiście daleko mu do idealnego w Infiniti Q50, czy Q30, tak to jest dopiero wszystko idealnie dopracowane.

 • Gość: trolololo

  Oceniono 1 raz 1

  Ten Merc to rzeczywiście ma piękne wnętrze. To znaczy miałby gdyby nie ten paskudny tablet rodem z biedronki umiejscowiony w centralnym miejscu. I pasujący tak jak dorodna psia kupa do idealnie równego i zielonego trawnika. Równie dobrze zamiast niego mogliby tam powiesić paskudny plastickowy uchwyt na smartfona. A niestety nie tylko Merc ale też Mazda czy nawet Fiat stosują takie debilne rozwiązanie. ;-)

 • mercx

  Oceniono 5 razy 1

  no fajnie, tylko co z tego skoro dla przecietnego kowalskiego wiekszosc tych aut to kosmos cenowy? z czego tu sie jarac?

 • Gość: 123

  Oceniono 2 razy 0

  7 BMW wymiata ale mnie zniesmaczyły srebrne niewyraźne przyciski z pomarańczowymi piktogramami na konsoli centralnej.Czysty obciach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX