Pędzą do Europarlamentu łamiąc przepisy. Zobacz kto!

Już w niedzielę wybory do europarlamentu. Zanim oddamy swój głos warto lepiej poznać kandydatów. Oto polscy posłowie, którzy w ostatnich latach złamali przepisy ruchu drogowego. Niektórzy z nich próbują zasłaniać się immunitetem.

Jacek Kurski | Solidarna Polska

Jacek Kurski to postać dobrze znana na polskiej scenie politycznej. Jest on również bardzo dobrze znany polskiej Policji. Europoseł Solidarnej Polski ma na swoim koncie wyjątkowo brawurowe popisy na szosie.

Najbardziej znany z nich miał miejsce w 2008 roku, kiedy to poseł Kurski wykorzystując podobieństwo swojego BMW X5 do samochodów Biura Ochrony Rządu pokonał za policyjnym konwojem trasę z Gdańska do Warszawy. Policjanci przewozili na sygnale przestępców, a za ich plecami odważnie podążał poseł Kurski, który nie reagował na prośby zatrzymania pojazdu.

Sprawdź ile kosztuje takie BMW jakim jeździ poseł Kurski

19.07.2010  BIALYSTOK , SAMOCHOD MARKI BMW EUROPOSLA Z PIS , JACKA KURSKIEGO W POBLIZU JEGO BIURA POSELSKIEGO W BIALYMSTOKU  NA PARKINGU POD TABLICA Z ZAKAZEM PARKOWANIA  FOT. AGNIESZKA SADOWSKA / AGENCJA GAZETAFot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Poza tym wręcz filmowym wykroczeniem, kandydat na europosła z listy Solidarnej Polski zasłynął z przekroczenia w 2009 roku prędkości o 39 km/h, z którego wywinął się policji z województwa warmińsko-mazurskiego, wykorzystując do tego immunitet.

Dwa lata temu miejscem kolejnego wykroczenia posła Kurskiego był Elbląg. Tym razem do przekroczenia prędkości doszło jeszcze podwójne niezatrzymanie się na czerwonym świetle, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i wjazd w uliczkę pod prąd. Nie wszystko wydarzyło się na oczach Policji dlatego mandat wyniósł jedynie 300 zł i 10 punktów. Ten mandat Jacek Kurski podobno przyjął.

Nasz test nowego BMW X5

To jednak chyba nie nauczyło wiele polskiego polityka, bowiem w zeszłym roku Jacek Kurski został przyłapany na jeździe z prędkością 156 km/h na terenie Warszawy i kolejnym wjeździe na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Jacek Kurski wsiada do swojego BMWFot. Dominik Werner / AG

Ryszard Kalisz Ryszard Kalisz Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Ryszard Kalisz | Twój Ruch

Innym bardzo znanym politykiem, któremu przydarzyło się łamanie przepisów jest Ryszard Kalisz. Znany ze swoich wieloletnich działań w SLD, obecny polityk Twojego Ruchu, został przyłapany na jeździe swoim Audi A6 z prędkością przekraczającą dopuszczalne 50 km/h o kolejne kilkadziesiąt km/h. Poseł Kalisz wyszedł jednak z całą sytuacją z twarzą, przyznając się do popełnionego wykroczenia i przyjmując mandat.

Sprawdź ile kosztuje Audi A6

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz nasze wrażenia z jazdy nowym Audi A6

Audi A6 - test | Pierwsza jazda

Wojciech Penkalski Wojciech Penkalski Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Wyborcza.pl

Wojciech Penkalski | Twój Ruch

Poselski kolega Ryszarda Kalisza z Twojego Ruchu, Wojciech Penkalski jest członkiem sejmowego zespołu do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niestety swoim zachowaniem na drodze daje słaby przykład innym kierowcom. W tym roku do sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Penkalskiemu, ponieważ od 2013 roku trzykrotnie został on złapany przez fotoradar i raz przez patrol drogówki. Niestety nie wiadomo jakie przepisy złamał kandydat na europosła z ramienia Twojego Ruchu.

Taki Mercedes jak posła Penkalskiego to drogie auto. Zobacz ile kosztuje

fot. Maciej Dzwonnik

Innym bardzo znaną przygodą posła Penkalskiego związanym z samochodami i policją jest słynne porzucenie przez niego Mercedesa CLS na lotnisku w Gdańsku. Poseł pozostawił samochód w miejscu niedozwolonym i poleciał. Auto zostało odholowane dopiero po blisko dwóch dobach.

fot. Maciej Dzwonnik

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes CLS 350 AMG | Test

Mercedes CLS 350 AMG | Test

Rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki Rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki Fot. Michał Grocholski / Agencja Wyborcza.pl

Patryk Jaki | Solidarna Polska

Patryk Jaki to kolejny w naszym zestawieniu przedstawiciel Solidarnej Polski. Poseł i rzecznik partii został przyłapany w zeszłym roku na jeździe z prędkością przekraczającą dopuszczalną o ponad 40 km/h.

To byłby pierwszy mandat, jaki dostałem, będąc posłem. Być może jakaś inna osoba jechała moim autem bo czasem je pożyczam - powiedział poseł Jaki

Ostatecznie jednak powiedział, że mandat przyjmie, tym bardziej, że do sejmu trafił wniosek o uchylenie mu immunitetu.

 

30.10.2012 KRAKOW . FUNKCJONARIUSZE DROGOWKI PODCZAS WSPONEJ AKCJI POLICJI I NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA WRECZAJA ( WRAZ Z MANDATEM ) ULOTKI USWIADAMIAJACE O KOZYSCIACH PLYNACYCH Z WYRAZENIA ZGODY NA ODDAWANE ORGANOW NA PRZESZCZEPY . FOT. JAKUB OCIEPA / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: POLICJA MANDAT PRZESZCZEP ULOTKA DAWCA DAWCY ORGANOW ORGANY KIEROWCY ULOTKI BROSZURA DRogowka POLICJNCI POLICJANT FUNKCJONARIUSZFot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Jacek Żalek Jacek Żalek Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Wyborcza.pl

Jacek Żalek | Polska Razem

Poseł Żalek, który w sejmie znany jest częstej klubowej zmiany barw, również ma na swoim koncie wykroczenia drogowe. W 2009 roku będąc posłem Platformy Obywatelskiej stał się bohaterem filmu jednego z patroli wyposażonych w wideo-rejestrator. Zmierzono mu wtedy przekroczenie prędkości o 56 km/h. W tym roku poseł Żalek ponownie dał się złapać patrolowi drogówki. Nie wiadomo czy zapłacił oba mandaty.

03.02.2011 OLSZTYN , NIEOZNAKOWANE RADIOWOZY Z WIDEOREJESTRATORAMI MARKI SKODA SUPERB ZAKUPIONE Z BUDZETU POLICJI I PROGRAMU UNIJNEGO  . Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Maciej Wydrzyński i Marek Poznański | Twój Ruch

W Twoim Ruchu jest jeszcze dwóch kandydatów na europosła, którzy zasłaniają się immunitetem, żeby nie płacić mandatu. Jednym z nich jest Maciej Wydrzyński, za sprawą którego do Sejmu już dwa razy wpłynęły wnioski o uchylenie immunitetu w celu ukarania go za zbyt szybką jazdę.

25.11.2011 KRAKOW , FOTORADAR INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO ZAINSTALOWANY PRZY UL . ZAKOPIANSKIEJ . FOT. MICHAL LEPECKI / AGENCJA GAZETA   SLOWA KLUCZOWE: PREDKOSC RADAR ITD SAMOCHOD KONTROLA PREDKOSCI AUTO SZYBKOSC OGRANICZENIE LIMIT DROGA TRANSPORT /FR/ ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DGWRP Gazeta WyborczaKrajFot. Michał Łepecki/AG

Drugim posłem Twojego Ruchu, który również stara się uniknąć kary jest Marek Poznański. Organy ścigające za wykroczenia w ruchu drogowym złożyły już dwa wnioski o uchylenie immunitetu w celu ukarania posła za łamanie przepisów.

28.03.2012 LUBLIN ARCHEOLOG " POZI " . POSEL RUCHU PALIKOTA  MAREK POZNANSKI .  FOT. IWONA BURDZANOWSKA / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: POSLOWIEFot. Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA

Krystyna Skowrońska | Platforma Obywatelska

Ponad rok temu zdjęcie z fotoradaru przyszło również do Krystyny Skowrońskiej reprezentującej Platformę Obywatelską. Przekroczenie prędkości miało miejsce na drodze prowadzącej z Warszawy do Mielca, rodzinnego miasta posłanki. Przykład posłanki PO jest jednak godny naśladowania, ponieważ zrzekła się ona swojego immunitetu i zapłaciła mandat wysokości 200 zł.

 

15.09.2009 TORUN , STRAZNIK JACEK WRZESNIEWSKI  ( WRZEĆNIEWSKI ) ZE STRAZY MIEJSKIEJ PRZYGOTOWUJE FOTORADAR DO PRACY NA BLUWARZE FILADELFIJSKIM W TORUNIU FOT: WOJCIECH KARDAS / AGENCJA GAZETA DLOTO strony lokalne GW - Toruń SLOWA KLUCZOWE: STRAZ MIEJSKA FOTORADAR MANDAT PREDKOSC FIAT DUBLO POMIAR PREDKOSCI ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOTO strony lokalne GW - ToruńFot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.