Jacek Kurski to postać dobrze znana na polskiej scenie politycznej. Jest on również bardzo dobrze znany polskiej Policji. Europoseł Solidarnej Polski ma na swoim koncie wyjątkowo brawurowe popisy na szosie.
Najbardziej znany z nich miał miejsce w 2008 roku, kiedy to poseł Kurski wykorzystując podobieństwo swojego BMW X5 do samochodów Biura Ochrony Rządu pokonał za policyjnym konwojem trasę z Gdańska do Warszawy. Policjanci przewozili na sygnale przestępców, a za ich plecami odważnie podążał poseł Kurski, który nie reagował na prośby zatrzymania pojazdu.
Sprawdź ile kosztuje takie BMW jakim jeździ poseł Kurski
Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Poza tym wręcz filmowym wykroczeniem, kandydat na europosła z listy Solidarnej Polski zasłynął z przekroczenia w 2009 roku prędkości o 39 km/h, z którego wywinął się policji z województwa warmińsko-mazurskiego, wykorzystując do tego immunitet.
Dwa lata temu miejscem kolejnego wykroczenia posła Kurskiego był Elbląg. Tym razem do przekroczenia prędkości doszło jeszcze podwójne niezatrzymanie się na czerwonym świetle, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i wjazd w uliczkę pod prąd. Nie wszystko wydarzyło się na oczach Policji dlatego mandat wyniósł jedynie 300 zł i 10 punktów. Ten mandat Jacek Kurski podobno przyjął.
To jednak chyba nie nauczyło wiele polskiego polityka, bowiem w zeszłym roku Jacek Kurski został przyłapany na jeździe z prędkością 156 km/h na terenie Warszawy i kolejnym wjeździe na skrzyżowanie na czerwonym świetle.
Fot. Dominik Werner / AG
Innym bardzo znanym politykiem, któremu przydarzyło się łamanie przepisów jest Ryszard Kalisz. Znany ze swoich wieloletnich działań w SLD, obecny polityk Twojego Ruchu, został przyłapany na jeździe swoim Audi A6 z prędkością przekraczającą dopuszczalne 50 km/h o kolejne kilkadziesiąt km/h. Poseł Kalisz wyszedł jednak z całą sytuacją z twarzą, przyznając się do popełnionego wykroczenia i przyjmując mandat.
ZOBACZ TAKŻE:
Poselski kolega Ryszarda Kalisza z Twojego Ruchu, Wojciech Penkalski jest członkiem sejmowego zespołu do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niestety swoim zachowaniem na drodze daje słaby przykład innym kierowcom. W tym roku do sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Penkalskiemu, ponieważ od 2013 roku trzykrotnie został on złapany przez fotoradar i raz przez patrol drogówki. Niestety nie wiadomo jakie przepisy złamał kandydat na europosła z ramienia Twojego Ruchu.
Taki Mercedes jak posła Penkalskiego to drogie auto. Zobacz ile kosztuje
fot. Maciej Dzwonnik
Innym bardzo znaną przygodą posła Penkalskiego związanym z samochodami i policją jest słynne porzucenie przez niego Mercedesa CLS na lotnisku w Gdańsku. Poseł pozostawił samochód w miejscu niedozwolonym i poleciał. Auto zostało odholowane dopiero po blisko dwóch dobach.
fot. Maciej Dzwonnik
ZOBACZ TAKŻE:
Patryk Jaki to kolejny w naszym zestawieniu przedstawiciel Solidarnej Polski. Poseł i rzecznik partii został przyłapany w zeszłym roku na jeździe z prędkością przekraczającą dopuszczalną o ponad 40 km/h.
Ostatecznie jednak powiedział, że mandat przyjmie, tym bardziej, że do sejmu trafił wniosek o uchylenie mu immunitetu.
Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Poseł Żalek, który w sejmie znany jest częstej klubowej zmiany barw, również ma na swoim koncie wykroczenia drogowe. W 2009 roku będąc posłem Platformy Obywatelskiej stał się bohaterem filmu jednego z patroli wyposażonych w wideo-rejestrator. Zmierzono mu wtedy przekroczenie prędkości o 56 km/h. W tym roku poseł Żalek ponownie dał się złapać patrolowi drogówki. Nie wiadomo czy zapłacił oba mandaty.
Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta
W Twoim Ruchu jest jeszcze dwóch kandydatów na europosła, którzy zasłaniają się immunitetem, żeby nie płacić mandatu. Jednym z nich jest Maciej Wydrzyński, za sprawą którego do Sejmu już dwa razy wpłynęły wnioski o uchylenie immunitetu w celu ukarania go za zbyt szybką jazdę.
Fot. Michał Łepecki/AG
Drugim posłem Twojego Ruchu, który również stara się uniknąć kary jest Marek Poznański. Organy ścigające za wykroczenia w ruchu drogowym złożyły już dwa wnioski o uchylenie immunitetu w celu ukarania posła za łamanie przepisów.
Fot. Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA
Ponad rok temu zdjęcie z fotoradaru przyszło również do Krystyny Skowrońskiej reprezentującej Platformę Obywatelską. Przekroczenie prędkości miało miejsce na drodze prowadzącej z Warszawy do Mielca, rodzinnego miasta posłanki. Przykład posłanki PO jest jednak godny naśladowania, ponieważ zrzekła się ona swojego immunitetu i zapłaciła mandat wysokości 200 zł.
Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta