Odwiedź muzea znanych marek z Google

Muzea znanych marek to miejsca warte odwiedzenia, ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na podróż do Włoch czy Japonii, żeby zobaczyć na żywo kamienie milowe swojej ulubionej marki samochodowej. Nic straconego, wybrane można już zwiedzić o każdej porze dnia i nocy za pomocą Google Maps, nie ruszając się sprzed komputera
Google Street View Google Street View Google Street View

Google Street View

Oczywiście nic nie zastąpi tradycyjnego zwiedzania, kiedy każdy okaz można dokładnie obejrzeć, czasami dotknąć i poczuć charakterystyczną atmosferę muzeum. Wirtualna wycieczka jest jednak dobra na początek - lepsze to niż nic. Na obecną chwilę znaleźliśmy pięć dużych muzeów, które można obejrzeć od środka, korzystając z Google street view - usługi, która umożliwiała trójwymiarowy podgląd ulic, a od niedawna również widoki wnętrz różnego typu obiektów. Z całą pewnością lista wirtualnych miejsc będzie systematycznie się powiększać. Jeśli wiecie o jakimś innym ciekawym muzeum, poza wspomnianymi w zestawieniu, które jest dostępne w Google Maps, prosimy podzielcie się tą informacją.

Zdjęcie Black&Decker ADV 1220 Zdjęcie CLATRONIC AKS 828 Zdjęcie DirtDevil M160
Black&Decker ADV 1220 CLATRONIC AKS 828 DirtDevil M160
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Muzeum Lamborghini / Google Maps Muzeum Lamborghini / Google Maps Muzeum Lamborghini / Google Maps

Lamborghini

Zacznijmy nasze wirtualne zwiedzanie od najnowszego muzeum w bazie Google'a - muzeum Lamborghini. Producent z Sant'Agata Bolognese stał się pierwsza włoską marką, która w ten sposób udostępniła swoją kolekcję zabytkowych i najnowszych supersamochodów. Każdy może zobaczyć tak słynne modele, jak: Miura, Countach, Diablo czy Murcielago, a także prototypy, auta limitowane i wyścigowe. Do wybranych modeli można nawet "wsiąść" (mi.n. do Lamborghini Estoque, Reventona czy Sesto Elemento).


Wyświetl większą mapę

Zdjęcie CASTROL 2T Zdjęcie DURON 15W40 1 l Zdjęcie LOTOS MIXOL S 1L
CASTROL 2T DURON 15W40 1 l LOTOS MIXOL S 1L
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Honda Collection Hall Honda Collection Hall Honda Collection Hall / fot. Honda

Honda

Muzeum Hondy jest częścią wielkiego kompleksu Twin Ring Motegi w prefekturze Tochigi, w którym znajdziemy m.in. kilka torów wyścigowych i centrum szkoleniowe. W Honda Collection Hall, bo tak oficjalnie nazywa się muzeum Hondy, znajdziemy bogatą wystawę samochodów (od historycznych przez wyścigowe po modele specjalne), motocykli, silników (również do łodzi), a także robotów.


View Larger Map

Zdjęcie Amsoil Severe Gear 75W-140 GL 5 SVOQT Zdjęcie Kleen-flo Smar teflonowy TEF-LUBE 2000 Zdjęcie Kleen-flo Uszczelniacz silikonowy czarny 300 ml 471
Amsoil Severe Gear 75W Kleen-flo Smar teflonowy
Kleen-flo Uszczelniacz silikonowy
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Muzeum Skody w Google Street View Muzeum Skody w Google Street View Fot. Skoda

Skoda

Do wirtualnej rzeczywistości dołączyła również Skoda ze swoim nowym muzeum w Mlada Boleslav. Tutaj również możemy zobaczyć wszystkie okazy czeskiej marki, w tym zasiąść za kierownicą wybranych klasyków, na czele z Voiturette A projektu Vaclava Laurina i Vaclava Klementa. Można również oglądać koncepcyjny pojazd VisionD oraz kokpity wyścigowych wersji Skody130 RS i Fabii Super 2000.

Do Czech jest na tyle blisko, że zachęcamy warto wybrać się do muzeum Skody osobiście. Pod koniec 20112 roku obiekt został został zmodernizowany. W historycznych halach na ponad 1 800 m2 znajdują się około 340 eksponatów. Na tę liczbę składają się seryjne auta osobowe, samochody wyścigowe, prototypy, a także silniki, motocykle i rowery.

Zdjęcie Clean Plus Spray do czyszczenia felg Zdjęcie Karcher Środek do czyszczenia felg 500 ml Zdjęcie MOJEAUTO PREPARAT DO CZYSZCZENIA FELG ATOMIZER SUPER SILNY 650ML
Clean Plus Spray do czyszczenia felg Karcher Środek do czyszczenia felg MOJEAUTO PREPARAT DO CZYSZCZENIA FELG
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Muzeum Mazdy / fot. Mazda Muzeum Mazdy / fot. Mazda Muzeum Mazdy / fot. Mazda

Mazda

Kolejną japońską marką, która udostępnia wnętrze swojego muzeum dzięki technologii Google Street View jest Mazda. W domowym zaciszu możemy poznać kompletną historię marki z Hiroszimy - zobaczyć wszystkie modele marki (w tym koncepcyjne), silniki w wirującym tłokiem, proces produkcji Mazdy CX-5, a także samochód wyścigowy, który wygrał Le Mans.


Wyświetl większą mapę

Zdjęcie Garmin Nuvi 2457LMT Europa Zdjęcie Mio Spirit 480 Europa Zdjęcie NAVROAD LEEO S6 Polska
Garmin Nuvi 2457LMT Europa Mio Spirit 480 Europa NAVROAD LEEO S6 Polska
Porównaj ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
Toyota Automobile Museum Nagoya Toyota Automobile Museum Nagoya Toyota Automobile Museum Nagoya

Toyota

W Toyota Automobile Muzeum w prefekturze Aichi możemy zobaczyć nie tylko starsze i młodsze Toyoty. To prawdziwe muzeum motoryzacji, w którym poznamy jej początki i modele spoza Japonii. Wystawione są pojazdy wielu marek, od Alfy Romeo po Yamahę. Najstarsze okazy pochodzą z końca XIX wieku.


View Larger Map

Zdjęcie Apteczka samochodowa Euro Farma Din saszetka 1 szt. Zdjęcie Grawena Apteczka Samochodowa EURO Farma Zdjęcie M Collection Apteczka (61271)
Apteczka samochodowa Euro Farma Grawena Apteczka Samochodowa M Collection Apteczka
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.