Top 10 | Używane hity Ameryki

W marcu tego roku Amerykanie kupili prawie 1,5 miliona nowych samochodów - tak dobrze nie było od połowy 2007 roku, gdy zaczął się kryzys finansowy. Dlaczego to ważne? Gdy gospodarka jankesów jest zdrowa, lepiej powodzi się całemu światu, więc uczcijmy to, kupując używane auta, które w USA sprzedają się jak ciepłe bułeczki
Honda Civic Honda Civic Autotrader.pl

Honda Civic

Na dziesiątym miejscu najpopularniejszych nowych samochodów w USA jest Honda Civic. Model mniej kosmiczny wizualnie niż nówka sztuka nieśmigana, bo pochodzący z 2005 roku i wyposażony w 110-konny silnik benzynowy i w takie uprzyjemniacze życia jak welurowa tapicerka, ESP, klimatyzacja, elektryka oraz radio CD, kosztuje 23 tys. zł. Ma przejechane niecałe 130 tys. km i wygląda tak, jakby przed chwilą wyjechał z salonu.

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Ford Kuga Ford Kuga Autotrader.pl

Ford Escape/Kuga

Ford Escape jest 9. najpopularniejszym nowym autem w Stanach. Nie jest on u nas oferowany, ale przyjmijmy, że jego europejskim odpowiednikiem jest Kuga, tym bardziej że nowa Kuga to wypisz, wymaluj nowy Escape. Pięcioletni egzemplarz terenowego Forda z przebiegiem 65 tys. km czeka na kogoś, kto wyłoży za niego 65 tys. zł.

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Ford Mondeo Ford Mondeo Autotrader.pl

Ford Fusion/Mondeo

Na ósmym miejscu listy ulubieńców Amerykanów jest Ford Fusion. Ale nie ten vanowato-terenowy, bazujący na Fieście, którego jeszcze niedawno mogliśmy kupować w salonach. Chodzi o limuzynę, która niedługo pojawi się w Europie jako nowe Mondeo. No właśnie, Mondeo. Nieźle wyposażone kombi ze 130-konnym silnikiem wysokoprężnym kosztuje 12,9 tys. zł. Wciąż nieprzekonani? Auto pochodzi z 2005 roku i ma 145 tys. km na liczniku.

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Toyota Corolla Toyota Corolla Autotrader.pl

Toyota Corolla

Corolla cieszy się zaufaniem Amerykanów, więc jest na siódmym miejscu wśród sprzedażowych hitów. Żeby uczcić jej pozycję wśród hitów marca, wybraliśmy 7-letni egzemplarz z 90-konnym turbodieslem i przebiegiem rzędu 180 tys. km. Takie auto kosztuje 27,5 tys. zł.

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Dodge RAM Dodge RAM Autotrader.pl

Dodge RAM

No wreszcie, pierwszy iście amerykański samochód! Kupowanie pikapa, na dodatek zza oceanu, to niezła ekstrawagancja, więc jak szaleć, to szaleć! Model z 6-litrowym, 240-konym dieslem, podwójnymi kołami z tyłu, wielgachną paką i kilogramami chromu na atrapie chłodnicy kosztuje 65,5 tys. zł. Cudownie nierozsądny samochód!

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Honda Accord Honda Accord Autotrader.pl

Honda Accord

Amerykanie lubią sedany i cenią auta japońskie, więc nie ma się co dziwić, że na piątym miejscu wśród sprzedażowych hitów jest Honda Accord, która nie jest mistrzem w kategorii wywoływania pożądania, bo to po prostu porządny i racjonalny samochód. Żeby więc nie było aż tak nudno, proponujemy rzadko spotykaną wersję coupé z 2000 roku. Auto ma prawie 150 KM oraz instalację gazową, zgrabne nadwozie i wyposażenie typu full-opcja. A wszystko za nieco ponad 14 tys. zł.

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Toyota Camry Toyota Camry Autotrader.pl

Toyota Camry

O najniższe miejsce podium otarła się w marcu Toyota Camry, która tym razem musiała ustąpić pierwszeństwa Nissanowi Altima. Ale to ewenement, bo to właśnie limuzyna Toyoty jest właściwie od zawsze w trójce najpopularniejszych nowych aut w USA. Camry od dawna nie jest w Polsce oficjalnie dostępna, ale jak ktoś się uprze, może i u nas kupić prawie nowy egzemplarz najnowszej generacji. Proponujemy jednak poprzednika w wersji hybrydowej, z automatem, skórzaną, beżową tapicerką, miękkim zawieszeniem i przestronnym wnętrzem. Wystarczy, by poczuć się bardzo amerykańsko. Egzemplarz z 2007 roku z przebiegiem 88 tys. km kosztuje 59 tys. zł.

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Nissan Altima Nissan Altima Autotrader.pl

Nissan Altima

Marzec tego roku był szczęśliwy dla limuzyny Nissana, bo udało jej sie wskoczyć na podium. Nowej Altimy nie można u nas kupić, bo Nissan daje nam tylko kilka maluchów i terenówki, dlatego Altima to niezły oryginał na naszych drogach. Model z 2007 roku, z właściwie niezauważalnym przebiegiem 47 tys. km, silnikiem 2,5 l 130 KM i sybaryckim wyposażeniem czeka na kogoś, kto wyłoży za niego 39 tys. zł. Jacyś zainteresowani?

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Autotrader.pl

Chevrolet Silverado

Drugim najpopularniejszym autem w USA w marcu był Chevrolet Silverado. Amerykanie może i go kochają, ale u nas ze świecą szukać tego auta. Znaleźliśmy jednak fajny egzemplarz z 2002 roku w złowieszczo czarnym kolorze, z ciemnymi szybami i oponami, które zdają się być gotowe na wszystko. Cena? 65 tys. zł. Niewiele jak na American Dream. Fascynujące!

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Ford F-150 Ford F-150 Autotrader.pl

Ford F-150

Numerem 1 w Ameryce nie tylko w marcu, ale właściwie od zawsze jest Ford F-150. Model poprzedniej generacji z 2006 roku, napędzany przez prawie 5,5-litrowy, 240-konny silnik, z podwójną kabiną i szpanerskim orurowaniem kosztuje 55 tys. zł. Nieprzekonani? Auto ma tylko 42 tys. km przebiegu, a to tyle, co nic!

>>> Opisywany egzemplarz znajdziesz tutaj <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.