TOP 5 | Najdroższe auta w Polsce, cz. II

Kiedy ostatnio pisaliśmy o najdroższych autach w Polsce, celowo pominęliśmy Rolls-Royce'a i Ferrari, bo to modele z tak wysokiej półki, że brew opinii kolegów z redakcji, ledwo do niej sięgam mentalnie. To inna klasa jakość i motoryzacyjny świat. Nalegaliście jednak, więc pokazujemy również te naj, naj, najdroższe auta w Polsce. Oczywiście oferowane w autoryzowanej sieci sprzedaży
Rolls-Royce Ghost Rolls-Royce Ghost Rolls-Royce Ghost

5. Rolls-Royce Ghost - 1 099 669 zł

W sumie to nie tylko najdroższe, ale też najszybsze, najbardziej luksusowe, najbardziej zdumiewające i najbardziej ekscytujące auta. Owszem, w poprzednim zestawieniu Bentley Mulsanne zajął miejsce pierwsze (1 480 165 zł), a za nim zaparkował nieznacznie tańszy Aston Martin DBS, ale w stosunku do Rolls-Royce?a i Ferrari to dopiero przedgórze motoryzacyjnego Olimpu. A skoro tak, to nadeszła pora na panteon boskich, niewyobrażalnie drogich samochodów. Zacznijmy więc od Ghosta.

Mniejszy model Rolls-Royce'a jest wart nieco mniej niż 1,1 miliona złotych. To tyle co nic za szansę posiadania samochodu niemoralnie luksusowej, wręcz królewsko-cesarskiej marki, o wyposażeniu i jakości którego nie ma co mówić, bo to klasa sama dla siebie. Co ciekawe, choć Ghost jest najmniejszym modelem w ofercie RR, to i tak jest większy (5,3 m długości) i mocniejszy (570 KM) niż nawet najlepsze wersje limuzyn innych, co by nie mówić, lumpenproletariackich marek. W tym roku tylko dwie osoby kupiły Ghosta i na pewno nie były to duchy.

ZOBACZ TAKŻE:

Jesteś bogaty? Może zainteresują Cię te auta

Najdroższe auta w Polsce, cz. I

Najdroższe wypadki w dziejach

Ferrari 458 Spider Ferrari 458 Spider Ferrari 458 Spider

4. Ferrari 458 Spider - 1 121 444 zł

458 Spider, jako pierwsze Ferrari, ma elektrycznie składany sztywny dach. Wykonany jest on z aluminium i waży mniej niż płachta materiału w poprzedniku. No i składa się w 14 s, czyli bardzo szybko. Osiągi? 3,4 s do setki i maksymalnie 320 km/h. Być może są tańsze sposoby na podróżowanie z wiatrem we włosach, ale żaden nie jest tak szybki, tak czerwony, tak seksowny. Mruu! Model 458 Italia ze sztywnym dachem kosztuje 1 011 111 zł. Od stycznia do listopada osiem osób w Polsce kupiło model 458.

ZOBACZ TAKŻE:

Jesteś bogaty? Może zainteresują Cię te auta

Najdroższe auta w Polsce, cz. I

Najdroższe wypadki w dziejach

Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF

3. Ferrari FF - 1 299 294 zł

FF to pierwsze Ferrari w dziejach, które wygodnie mieści cztery osoby, ma nadwozie kombi, olbrzymi jak na standardy tej marki bagażnik (od 450 do 800 l) i napęd na cztery koła. A co na te cztery koła płynie? Z dwunastu cylindrów wydobywa się 660 KM, które rozpędzają ten najfajniejszy samochód rodzinny świata do setki w 3,7 s i maksymalnie do 335 km/h. Wystarczy, by na każde wakacje dojechać przed szczytem sezonu i wyjechać wtedy, gdy pogoda zaczyna się psuć.

ZOBACZ TAKŻE:

Jesteś bogaty? Może zainteresują Cię te auta

Najdroższe auta w Polsce, cz. I

Najdroższe wypadki w dziejach

Ferrari F12 Berlinetta Ferrari F12 Berlinetta Ferrari F12 Berlinetta

2. Ferrari F12 Berlinetta - 1 352 402 zł

Nikt jeszcze nie kupił takiego modelu w Polsce, ale jeśli się na niego skusi, wszędzie będzie przed czasem. Dlaczego? Silnik 6,3 l V12 o mocy 740 KM rozpędza auto do setki w 3,1 s i maksymalnie do ponad 340 km/h. Niewyobrażalne, po prostu niewyobrażalne. Obawiamy się też, że tak naprawdę mało kto, nie tylko w Polsce, przekona się o tym, jak szybkie i zjawiskowe na drodze jest to auto. Świat to za mało dla F12 Berlinetty.

ZOBACZ TAKŻE:

Jesteś bogaty? Może zainteresują Cię te auta

Najdroższe auta w Polsce, cz. I

Najdroższe wypadki w dziejach

Rolls-Royce Phantom Rolls-Royce Phantom Rolls-Royce Phantom

1. Rolls-Royce Phantom - 1 733 119 zł

Czujemy pewien dyskomfort mentalno-moralny, pisząc o Rolls-Royce'ie w kategoriach kosztów zakupu, bo to auto nabywa się bez patrzenia na cenę. Jak je chcesz i cię stać, to je masz, kilka złotych wte czy wewtę nie ma znaczenia. Phantom to najbardziej luksusowy samochód świata - dopóki nie pojawi się limuzyna Bugatti, ten model Rollsa jest w swojej sybaryckości absolutnie niepokonany. Model ?podstawowy? kosztuje ponad 1,7 miliona złotych, a przedłużony - minimum 2 044 776 zł. Między tymi cenowymi ekstramami mieszczą się odmiany coupé i cabrio. Trzeba jednak pamiętać, że mało kto kupuje Phantoma w bazowej wersji. Skrojone na miarę dodatki, właściwie nieograniczona paleta kolorów nadwozia i gotowość Rollsa, by spełnić każdą zachciankę klienta, oznaczają, że cenowo tylko sky is the limit.

ZOBACZ TAKŻE:

Jesteś bogaty? Może zainteresują Cię te auta

Najdroższe auta w Polsce, cz. I

Najdroższe wypadki w dziejach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.