Gdyby nasza policja miała takie samochody...

Z Porsche niestety nie wyszło. Nasza policja nadal jeździ Kiami i nieco lepszymi Alfami 159, a co mocniejsze Skody Superb czy Passaty więcej stoją na poboczu i pstrykają niż jeżdżą. O lepszych samochodach polscy policjancimogą tylko pomarzyć. Przygotowaliśmy dla was zestaw najlepszych radiowozów na naszej planecie. Jeśli pracować jako policjant drogówki to najlepiej w Dubaju. Zresztą popatrzcie sami... 
Aston Martin One77 policji w Dubaju Aston Martin One77 policji w Dubaju fot. uma

Aston Martin One-77

Można by się chyba spodziewać każdego auta jako wozu policyjnego, ale na pewno nie tego. Aston Martin One-77 to najszybszy i najbardziej ekskluzywny samochód w historii angielskiej firmy. Wyprodukowanych zostanie tylko 77 egzemplarzy, a każdy z nich kosztuje 1 700 000 funtów brytyjskich. Akurat dla Dubaju pieniądze to najmniejszy problem. Nowy nabytek zaprezentowano na targach "Arabian Travel Market 2013" w Dubai World Trade Centre. Jak widzicie hostessy są równie wyjątkowe jak samochód.

Silnik V12, 7.3 litra, 760 KM, V-max 355 km/h, 0-100 km/h - 3,5 sekundy

 Aston Martin One77 policji w DubajuAston Martin One-77 i dubajskie hostessy

 Aston Martin One77 policji w DubajuAston Martin One-77

 Aston Martin One77 policji w DubajuAston Martin One-77

 

Aston Martin One-77Aston Martin One-77

Aston Martin One-77Aston Martin One-77

 

 Aston Martin One77 policji w DubajuAston Martin One-77

 Aston Martin One77 policji w DubajuAston Martin One-77

Mercedes SLS AMG Mercedes SLS AMG Mercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMG to również nowy nabytek policji w Dubaju. W porównaniu do Astona jego cena  (od 886 tysięcy złotych) nie robi większego wrażenia.

Silnik V8, 6.2 litra, 571 KM, V-max 317 km/h, 0-100 km/h - 3,8 sekundy

Mercedes SLS AMGMercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMGMercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMGMercedes SLS AMG

Dwa nowe samochody policji w DubajuDwa nowe samochody policji w Dubaju

Mercedes SLS AMGMercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMGMercedes SLS AMG

Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF

Ferrari FF

Na super Astonie i szybkim Mercedesie nie kończy się park maszyn policji w Dubaju. Do łapania przestępców zakupione zostało również Ferrari FF.

Silnik V12, 6.2 litra, 660 KM, V-max 335 km/h, 0-100 km/h - 3,7 sekundy

 

Ferrari FFFerrari FF

Ferrari FFFerrari FF

Ferrari FFFerrari FF

Ferrari FFFerrari FF

Ferrari FFFerrari FF

Ferrari FFFerrari FF

Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador

12 cylindrów, 700 KM, prędkość maksymalna 350 km/h, cena 300 tysięcy euro. To krótki opis kolejnego radiowozu policyjnego z Dubaju. Chyba nie ma takiego drugiego miejsca na świecie gdzie ktoś wpadłby na pomysł zarejestrować Lamborghini Aventadora jako auto policyjne. Włosi mieli, ale było to ?zwykłe? Galardo. Jednak tak naprawdę Aventador używany jest w Dubaju jako reprezentacyjne auto w dzielnicy turystycznej.

Silnik V12, 6.5 litra, 700 KM, V-max 350 km/h, 0-100 km/h - 2,9 sekundy

 

Lamborghini AventadorLamborghini Aventador

Lamborghini AventadorLamborghini Aventador

Lamborghini AventadorLamborghini Aventador

Lamborghini AventadorLamborghini Aventador

Lamborghini AventadorLamborghini Aventador

Lamborghini AventadorLamborghini Aventador

Lamborghini Gallardo

Ach ci Włosi... Gallardo jako wóz policyjny na pewno robi wrażenie. No i bez wątpienia taka maszyna do ścigania na autostradzie na pewno jest skuteczna. W barwach włoskiej policji przejechało ponad 100 tys. kmPolicyjne Lamborghini miało jednak pecha. Po wypadku nie wygląda już tak dobrze...

Silnik V10, 5.2 litra, 550 KM, V-max 325 km/h, 0-100 km/h - 4 sekundy

Inne Lamborghini w służbie policji

Jednak nie tylko włoska policja skorzystała z przywileju posiadania Lambroghini. Gallardo używa również policja w Belgii, Arabii Saudyjskiej, Korei i Anglii. Odnaleźliśmy również dwa policyjne modele Murcielago i Diablo - to jednak tylko samochody demonstracyjne wykorzystywane do reklam.

Lamborghini Murcielago - V12, 6,5 litra, 640 KM, V-max 340 km/h, 0-100 km/h 3,4 sekundy

Porsche

Samochody marki Porsche już od lat 60-tych wykorzystywane były w policji. Policja w okolicach Stuttgartu, na tamtejszych odcinkach autostrady regularnie używa radiowozu Porsche 911. Wcześniej modelu 993, później jego następcy. Ale nie tylko Niemcy upodobali sobie takie szybkie radiowozy. Modelami Porsche jeżdżą również policjanci w Bułgarii, Rosji, Austrii, Anglii czy w USA (Kalifornia, Alabama).

Hummer

Ten policyjny Hummer powstał naprawdę! Na zlecenie szeryfa z USA niemiecka firma Geiger przygotowała specjalną, policyjną wersję Hummera - silnik wzmocniony do mocy 700 KM, który osiąga aż 904 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie do setki w 6,5 sekundy, prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Również w innych krajach potężny Hummer jeździ w barwach policji. Jednak żaden nie jest tak ekstremalny jak ten z Teksasu.

Mercedes

Mercedesy idealnie nadają się do ciężkich zadań - jako taksówki czy wozy policyjne użytkowane są właściwie na całym świecie. Jednak zdarzają się wśród nich prawdziwe rodzynki jak policyjne SLK w Bułgarii czy S klasa w Chinach.

Ferrari

Ferrari jako wóz policyjny? A dlaczego by nie... Jest taki w Anglii, ale i w Korei czy nawet w... Kolumbii.

Nissan GT-R

Udało nam się znaleźć dwa Nissany GT-R jeżdżące w barwach policji. Jeden jest eksploatowany w Japonii a nr.2 w Emiratach Arabskich.

Różne inne wozy policyjne

Lista niezwykłych policyjnych aut jest bardzo długa. Z tych ca warto wymienić to np. BMW M3 z Holandii, całe mnóstwo Corvette i Mustangów używanych w USA, Lotusów w służbie policji włoskiej i angielskiej.

Najlepszy polski radiowóz

Co prawda w wersji prawie cywilnej, ale i tak robi wrażenie. Czy spodziewalibyście się Mitsubishi EVO X (295 KM, V-max 240 km/h, 0-100 km/h 5,4 sekundy) jako wozu policyjnego? Zanim zaczniecie się ścigać warto dwa razy popatrzeć w lusterku czy warto...

Więcej o:
Komentarze (42)
Gdyby nasza policja miała takie samochody...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • swan_ganz

  Oceniono 59 razy 57

  normalnej policji zamiast wypasionych bryczek potrzebne są zwykłe kie, dobre środki łączności oraz parę helikopterów i to wystarczy by byli skuteczni...
  Pościgi policyjne to fajnie wyglądają na filmach ale realnym życiu takie pościgi nie powinny mieć miejsca bo to jest zbyt duże zagrożenie dla nas wszystkich...
  Jeden z moich sąsiadów do dziś rehabilituje się po takim "pościgu" za podejrzanym mimo upływu już kilku lat gdy został staranowany przez uciekającego bandziora... Całą jego winą było to, że znalazł się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie i tylko dlatego został kaleka..

 • remo29

  Oceniono 44 razy 40

  Nie wiem po jakiego grzyba naszym Porsche czy Lambo. Wystarczy 200-konna cywilna bryczka, bo nawet Veyronem w Polsce nie ma dokąd uciec...
  --
  parada karzełków

 • psoroka

  Oceniono 25 razy 25

  Przecież te porsche w Bułgarii jeżdżą tylko dlatego, że tamtejsze prawo przewidywało konfiskatę pojazdów pochodzących z przestępstwa na rzecz państwa i następne ich użycie np. w policji...

 • Gość: jasne

  Oceniono 23 razy 23

  Pan Redaktor zapomniał dodać, że:
  - tam, gdzie takie wozy są kupowane z podatków to:
  a) są autostrady, gdzie takie auto może pokazać swoje możliwości. W Polsce autostrad niewiele, a i te poszatkowane bramkami. Co po 50 kilometrowej ucieczce skoro łatwiej można obstawić bramki i zjazdy?
  b) szybkie wozy są tam popularniejsze niż u nas. W Polsce nadal króluje 10 letni Passat czy BMW, z którymi nowe Alfy spokojnie dadzą sobie radę
  c) tamte państwa na to stać (np. Emiraty czy nawet Niemcy - to Polska kupowała ich szroty i przemalowywała na nasze radiowozy)
  - jak trafnie już ktoś zauważył:
  d) w części krajów działa konfiskata mienia zdobytego w wyniku przestępstwa i przepadek na rzecz państwa, więc policjanci jeżdżą tym co akurat się trafi w garażu takiego czy innego lokalnego mafiozy,
  e) część wozów jest dostarczanych od producentów jako reklama na kółkach. Np. w takich Włoszech zarówno Lambo jak i Ferrari z n-ty wózek odstawia do tamtejszej Policji (wraz z serwisem na koszt producenta).

  Ale lepiej leczyć kompleksy z okazji Święta Policji.

 • Gość: Thundi

  Oceniono 20 razy 20

  W Polsce najlepszym było Audi A6 (c5) o mocy ponad 200km patrolujące obwodnice Gdańska niestety policjanci nie zachowali należytej ostrożności i w auta stojące na światłach wjechali z dość dużą prędkością (notabene włączając światła na kilkanaście metrów przed zderzeniem)

 • oz_patryk

  Oceniono 29 razy 15

  Oni mają fajne bryki, nasi policjanci mają wcześniejsze emerytury (do których dopłaca społeczeństwo)

 • pryszcze.duszy

  Oceniono 13 razy 9

  Skąd ta złośliwość w święto policji?

 • jorn

  Oceniono 9 razy 7

  Trochę to dziwne. Niebieski kolor jasnego paska wskazuje, że jest to samochód lokalnej policji. Napisy „Police” na jednym boku i „Politie” na drugim wskazują, że należy do którejś z jednostek w Regionie Brukselskim. Brak umieszczonej pod tym napisem informacji, do której konkretnie jednostki samochód należy, wskazuje, że to w ogóle nie jest prawdziwy radiowóz, tylko jakaś podróbka, która jeśli w ogóle do policji należy, to jest to jakiś wóz propagandowy.

  Tak poza tym, jak widzę takie zabawki fundowane mundurowym przez podatników, to mi się odechciewa podatki płacić. Nic dziwnego, że budżety dziurawe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX