TOP 10 | Bestsellery na Ukrainie

W tej odsłonie bestsellerowego cyklu zajmujemy się Ukrainą. Co najczęściej kupują nasi wschodni sąsiedzi? Tego na pewno się nie spodziewacie
Daewoo Matiz (2001-2007) Daewoo Matiz (2001-2007) fot. Daewoo

10) Daewoo Matiz

Dla Polaków wschodnie rynki mogą się wydawać dość egzotyczne. Tak było w przypadku Rosji (TOP10 | Bestsellery w Rosji), tak jest i w przypadku Ukrainy. Większość samochodów z tej odsłony bestsellerowego cyklu nie jest dostępna w Polsce. Jest jednak ten, który sprzedaje się u nas najlepiej. A które zajął miejsce? Na pewno nie 10.

Daewoo Matiz zamyka stawkę. U nas niedostępny, na Ukrainie w ubiegłym roku znalazł ponad 4 tys. nabywców. Koreański maluch był swego czasu produkowany w warszawskiej FSO, która dziś walczą o inwestora. Daewoo Matiz (M200) na niektórych rynkach przywdział szaty Chevroleta Sparka.

Marka i model: Daewoo Matiz
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 4172

Ile kosztuje używany Matiz?

Lada 110 Lada 110 Lada 110

9) Lada 110

Niewielkie sedany cieszą się sporą popularnością zarówno na rynku azjatyckim, jak i u naszych wschodnich sąsiadów. Pokazała to nie tylko nasza krótka analiza rynku rosyjskiego, ale i wyniki tego typu aut osiągane na Ukrainie. Lada 110 jest jednym z nich. Ten model Lady pochodzi m.in. z zakładów na Ukrainie.

Marka i model: Lada 110
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 5285

Używane Łady

ZAZ Sens ZAZ Sens ZAZ Sens

8) ZAZ Sens

Polacy znają ten model pod inną nazwą - Daewoo Lanos. Słabej jakości plastiki, nieco przestarzała konstrukcja i silniki o niewysokiej mocy mogły się sprzedać tylko dzięki niskiej cenie. I taki był Lanos - nieskomplikowany, niedrogi i dzięki temu popularny.

Marka i model: ZAZ Sens
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 5750

Daewoo Lanos możesz kupić za...

Renault Logan Renault Logan Renault Logan

7) Renault Logan

Ten samochód Polakom jest doskonale znany. Logan jest dostępny w Polsce z logo Renault, ale nie cieszy się taką popularnością jak na Ukrainie. U naszych wschodnich sąsiadów sprzedaż niespełna 6 tys. egzemplarzy pozwoliła na zajęcie 7. lokaty. W Polsce z wynikiem nieco ponad 1400 pozwoliła zająć dopiero 63. miejsce.

Marka i model: Renault Logan
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 5816

50 używanych Loganów. Sprawdź oferty

Chevrolet Aveo Chevrolet Aveo Chevrolet Aveo

6) Chevrolet Aveo

Pierwszy samochód w naszym zestawieniu, któremu udało się przekroczyć granicę 6 tys. sprzedanych egzemplarzy. Chevrolet Aveo to przedstawiciel nielicznej grupy ukraińskich bestsellerów, który dostępny jest również w Polsce. Zresztą ten model amerykańskiej marki doceniamy najbardziej - Aveo Classic i nowe Aveo znalazły w 2011 roku w naszym kraju 3680 nabywców.

Marka i model: Chevrolet Aveo
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 6078

Używany Chevrolet Aveo

Hyundai Accent Hyundai Accent Hyundai Accent

5) Hyundai Accent

Choć Polakom ta nazwa jest doskonale znana, to najnowszego wcielenia tego modelu koreańskiej marki zapewne większość z nas nawet nie będzie kojarzyła. Czwarta generacja modelu wygląda bardzo świeżo, ale - jak to małe sedany - dość nieproporcjonalnie. Najwyraźniej Ukraińcom to nie przeszkadza, bo liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku pozwoliła zająć Accentowi 5. lokatę.

Marka i model: Hyundai Accent
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 6442
Pozycja w Polsce w 2011 roku: -

ZOBACZ TAKŻE:

TOP 10 | Bestsellery w Rumunii

TOP 10 | Bestsellery we Francji

Szukasz samochodu używanego? Tu go znajdziesz

Skoda Octavia Skoda Octavia Skoda Octavia, fot. Skoda

4) Skoda Octavia

Tego samochodu nie trzeba nikomu przedstawiać. Octavia jest od dłuższego czasu najpopularniejszym modelem w naszym kraju. Lubią go również Ukraińcy, u których kompaktowa Skoda znalazła się tuż za podium. Do "pudła" zabrakło naprawdę niewiele. A na jego ostatnim stopniu znalazła się...

Marka i model: Skoda Octavia
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 6531

1300 ofert Skody Octavi

Lada Priora Lada Priora Lada Priora

3) Lada Priora

Lada Priora to samochód przestarzały konstrukcyjnie, ale - podobnie jak ZAZ Sens - nieskomplikowany i niedrogi, przez co popularny na Ukrainie. Na liście silników tego modelu znajdują się dwie jednostki o pojemności 1.6-litra, które spełniają normę... Euro 4. Lada oferuje Priorę w czterech wersjach nadwoziowych.

Marka i model: Lada Priora
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 6610

Używane Łady

Lada Samara Lada Samara Lada Samara

2) Lada Samara

Ten model (przed modernizacją) jest nam znany, ale kojarzy się głównie z odległą przeszłością. Samara jest oferowana w salonach Lady w trzech odmianach nadwoziowych: 3-, 4- i 5-drzwiowej. Nie trzeba chyba dodawać, że samochód jest przestarzały konstrukcyjnie i - rzecz jasna - tani. W Polsce - niedostępny. W Rosji - na 3. miejscu z niespełna 5-procentowym udziałem w rynku.

Marka i model: Lada Samara
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 9537

Używane Łady

ZAZ Lanos ZAZ Lanos ZAZ Lanos

1) ZAZ Lanos

Król jest tylko jeden i jest nim Lanos. Jako jedynemu udało mu się przekroczyć dziesięciotysięczną sprzedaż. Od Sensa odróżnia go oferta silnikowa i tylna część nadwozia. Ukraińcy znają również ZAZ Lanos M, który jest popisem ukraińskich stylistów. Spodziewaliście się takiego dominatora?

Marka i model: ZAZ Lanos
Liczba sprzedanych egzemplarzy w 2011 roku: 10 490

Używany Daewoo Lanos

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.