Samochody z innej bajki | Mahindra&Mahindra

Mahindra&Mahindra to indyjski potentat, który zajmuje się produkcją właściwie wszystkiego. W tym samochodów
Mahindra Gio Mahindra Gio Mahindra Gio

Zaczęło się od Willisa

No dobrze, sprawa wygląda tak: Mahindra&Mahindra to część kolosa Mahindra, który zajmuje się produkcją samolotów, maszyn budowlanych, maszyn rolniczych, wyposażenia szpitali oraz wszelkiej maści urządzeń dla wojska i robotów do fabryk, a poza tym para się logistyką, ubezpieczeniami oraz inwestowaniem na giełdach, a nawet działa na rynku nieruchomości. Można więc spokojnie powiedzieć, że zajmuje się wszystkim i buduje potęgę Indii. Część Mahindry produkująca samochody to właśnie Mahindra&Mahindra. Dziwna nazwa&dziwna nazwa, prawda&prawda?  Firma zaczynała swoją działalność w 1945 roku. Najpierw na licencji produkowała Jeepa Willysa, potem lekkie auta dostawcze, następnie maszyny rolnicze, a od jakiegoś czasu także samochody. Jakie?

Generalnie to wszystkie modele Mahindry&Mahindry (czy mogę po prostu mówić Mahindra?) nie należą do światowej czołówki pod względem stylistycznym i technicznym. Dotyczy to zarówno modeli dostawczych, jak i osobowych. Wszystkich ich jest aż 21 ? kto w branży motoryzacyjnej daje więcej?

70 lat Jeepa

Jeep - ogłoszenia

Mahindra Bolero Maxi Truck Mahindra Bolero Maxi Truck Mahindra Bolero Maxi Truck

Dostawcze modele Mahindra&Mahindra

Jeśli chodzi o auta dostawcze, to w ofercie są malusieńkie pikapy i ciężaróweczki (trzy- lub czterokołowe), większe półciężarówki (niektóre wyglądałyby dobrze na europejskich ulicach) i prawdziwe tiry, które mogą przewieźć pół kraju. Jest także autobus, ot co! Ciekawostki - według projektantów model Bolero Maxi Truck ma atrapę chłodnicy w stylu macho, model Maxximo ma pod maską pierwszy na świecie dwucylindrowy silnik wysokoprężny, a przednie światła Genio sprawiają wrażenie, jakby przełożono je z wozu bojowego. Wszystkie modele są bardziej utylitarne niż stylowe, stosunkowo niedrogie i bardzo w Indiach popularne, lub raczej popularne&popularne.

Mahindra Scorpio Mahindra Scorpio Mahindra Scorpio

Osobowe modele Mahindra&Mahindra

Jeśli chodzi o auta osobowe, to siedem z nich powstało jako Ssangyongi, ale w Indiach sprzedawane są pod marką&marką Mahindra. Wszystko dlatego, że Mahindra jest udziałowcem koreańskiej firmy i sprzedaje u siebie wszystkie jej terenowe modele, a także limuzynę Chairman i niezapomnianego ze względu na swoje piękno Rodiusa. Co ponadto?

SsangYong Korando - TEST

SsangYong - ogłoszenia

Mahindra Verito Mahindra Verito Mahindra Verito

Mahindra&Mahindra

Niektórzy z Was pewnie jeżdżą modelem Verito, czyli indyjską wersją Dacii Logan. Większość osobowych modeli dzisiejszej firmy z innej bajki to terenówki (jest nawet model wyglądający jak Jeep). Jest też Hylo, najprawdopodobniej najmniej zgrabny van świata, model Bolero (terenowe auto numer 1 w Indiach) i coś naprawdę fajnego - REVA. Jest futurystyczna, nowoczesna, stylowa. Ma dwa miejsca, silnik elektryczny i jest najpopularniejszym autem na prąd świata. Na razie REVA przejeżdża 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h, ale Hindusi pracują już nad kolejnymi wersjami, efektywniejszymi w wykorzystaniu elektronów.


Bolero


REVA


Hylo

Filip Otto

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.