Samochody z innej bajki | Wybrane modele Lex-USA

Lexus powstał po to, by zadowolić klientów w USA i to wciąż jest cel numer jeden dla tej japońskiej firmy. Nie ma się więc co dziwić, że tylko Amerykanie mogą kupić wybrane samochody tej marki
Lexus Australia Lexus Australia Lexus Australia

Lexus w USA

Znakomita większość modeli jest identyczna z tymi, które możemy kupić my. Amerykanie więc próbują się wcisnąć w kompaktowego hatchbacka CT, opalają się za kierownicą cabrio IS, na zakupy jeżdżą hybrydowym RX i jak im się finansowo uda w życiu, sprawiają sobie przedłużoną wersję LS. A jak są spóźnieni, nieoceniony dla nich jest model LF-A. Tak, to ten, który ma ponad 550 KM i kosztuje prawie 350 tys. dolarów. Ciekawsze są jednak typowo amerykańskie modele i to na nich się dziś skupimy.

20 lat Lexusa - HISTORIA MARKI

Lexus - ogłoszenia

Lexus ES Lexus ES Lexus ES

Lexus ES

Trzonem oferty jest ES, który zadebiutował wraz z debiutem Lexusa - w 1989 roku. Obecnie w sprzedaży jest piąta generacja tej limuzyny i do niedawna (do 1999 roku) była jedynym modelem tej marki z napędem na przednie koła. ES od zawsze bazuje na Toyocie Camry, ma silnik V6 i automatyczną skrzynię biegów. Generalnie to taki typowy, leniwy, amerykański sedan dla tych, którzy po prostu muszą się dostać z punktu A do B i nie oczekują w zamian zbyt wiele przyjemności, emocji, zaangażowania. Różnica polega na tym, że ci biedniejsi kupują Camry, a ci, którzy zostawali dłużej w pracy i kupowali akcje bardziej dochodowych spółek na giełdzie, mają model ES (od 36 tys. dolarów).

Salon Frankfurt 2011 - nowy Lexus GS

Lexus ES - ogłoszenia

Lexus GX Lexus GX Lexus GX

Lexus GX

Wiadomo - Ameryka terenówkami i SUV-ami stoi, więc Lexus nie poprzestał na znanym u nas modelu RX. Firma daje także Amerykanom model GX (od 53 tys. dolarów, bazuje na Toyocie Land Cruiser) oraz LX (od 79,5 tys. dolarów, bazuje na Toyocie Land Cruiser V8). Oba auta są wielkie, oba mają silnik V8 (odpowiednio, 4,6 l V8 301 KM i 5,7 l V8 383 KM)...

Nowy Lexus GX

Lexus RX - ogłoszenia

Lexus LX Lexus LX Lexus LX

Lexus LX

...i oba zaspokajają gust zamożnych klientów wykazujących potrzebę patrzenia na drogę z dużej wysokości. W przypadku tych modeli nie ma znaczenia, że są dzielne poza utwardzonymi drogami i że mogłyby się zmierzyć z czymś więcej niż tylko lekko nachylonym podjazdem. Liczy się to, że są wielkie, mają znaczek Lexusa i są drogie.

Samochody z innej bajki - POZOSTAŁE ODCINKI

Lexus RX - ogłoszenia

Lexus HS Lexus HS Lexus HS

Lexus HS

Najciekawszym bodajże Lexusem z amerykańskiej bajki jest model HS. To "nasza" Toyota Avensis, tyle tylko że z nieco innym nadwoziem i napędem hybrydowym (benzynowiec 2,4 l i silnik elektryczny dają razem 187 KM). Wiecie, co jest w nim najciekawsze? To pierwszy Lexus z silnikiem R4, pierwszy dedykowany hybrydowy model tej firmy (dostępny jest tylko w tej jednej wersji) i jeden z niewielu Lexusów z napędem na przednie koła.

Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Wykończony jest ekoplastikiem (składa się on z włókiem ketmii konopiowatej i nasion rącznika pospolitego - tak, też nie słyszałem o tych roślinach), kosztuje minimum 36 tys. dolarów i spala w mieście raptem 6,7 l/100 km. Gdyby nie kompaktowy CT, byłby najoszczędniejszym Lexusem na rynku.

Lexus HS - ekskluzywny Avensis z hybrydą

Lexus SC - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.