To legenda w świecie motoryzacji. Będą o niej uczyć w szkołach!

Jest z nami od blisko 70 lat. Budowanie legendy zaczęło się w połowie lat 50. i trwa do dzisiaj. Swoje początki ma w wojsku, ale obecnie to pełnoprawna terenówka o luksusowym charakterze. Niezwyciężona w terenie i niesamowicie pewna na asfalcie. Do tego szybka, oszczędna i wyposażona niczym gabinet prezesa. Prześwietlamy ofertę.
Toyota Land Cruiser 2020 Toyota Land Cruiser 2020 fot. materiał promocyjny

Nowoczesny wygląd

Niezrównane własności terenowe zaowocowały niekwestionowaną reputacją jednego z najwytrzymalszych i najbardziej niezawodnych pojazdów świata z napędem 4x4. To sprawiło, że Land Cruiser jest najchętniej kupowanym samochodem tego segmentu w ponad 10 krajach europejskich, a oferowany w 190 na całym globie. Ma 484 cm długości i 188,5 szerokości. Rozstaw osi wynosi 279 cm. Reflektory wykonane w technologii LED rozświetlą największy mrok podczas trudnych przepraw off-roadowych, a podświetlany stopień boczny ułatwi wsiadanie.

Toyora Land Cruiser Prado (zdjęcie z ukraińskiej strony Toyoty) Toyora Land Cruiser Prado (zdjęcie z ukraińskiej strony Toyoty) Toyora Land Cruiser Prado (zdjęcie z ukraińskiej strony Toyoty)

Nie do pokonania

Japońska terenówka wjedzie tam, gdzie większość topowych SUV-ów się podda. Kąt natarcia wynosi 31, zejścia 25, a rampowy 22 stopnie. Seryjny Land Cruiser może także brodzić w wodzie o głębokości 70 centymetrów. Dysponuje również aktywnym zawieszeniem z regulacją wysokości tylnej osi. Zestaw czterech kamer monitoruje przestrzeń wokół samochodu aż w sześciu różnych perspektywach. To auto stworzone nie tylko na eksplorację miejskiej dżungli, lecz także niedostępnych szlaków.

Toyota Land Cruiser 2020 Toyota Land Cruiser 2020 fot. Toyota

Przejedzie przez wszystko

Przy okazji właściwości jezdnych, musimy wspomnieć o zaawansowanym, stałym napędzie na cztery koła. Do dyspozycji mamy reduktor i blokadę dyferencjałów. Blokada mechanizmów różnicowych pozwoli na rozdział momentu obrotowego między obie osie od 50:50 do 30:70. O optymalną przyczepność w trudnych warunkach dba również aktywna kontrola trakcji, asystent kontroli zjazdu oraz system zmiennej sztywności stabilizatorów. Ten ostatni dba o dopasowanie poszczególnych kół do podłoża i minimalizowanie przechyłów kabiny, co wspierane jest układem hydraulicznym.

Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser fot. materiały prasowe Toyota

Diesel w zupełności wystarczy

Do napędu Toyoty oddelegowano wyjątkowo efektywny silnik. To 4-cylindrowa, 16-zaworowa jednostka o pojemności 2.8 litra. Generuje 204 koni mechanicznych i 420 Nm dostępnych od 1400 do 3400 obr./min (500 Nm w wersji z automatem). Może współpracować z manualną lub automatyczną przekładnią o sześciu stopniach. W tym drugim przypadku do setki przyspiesza w 9,9 sekundy i rozpędza się do 175 km/h. Zużycie w cyklu średnim wynosi do 10,3 litra. Motor nienagannie wyważono i skutecznie wyciszono. To jedna z najlepszych propozycji w wysokoprężnym segmencie.

Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser Toyota

Luksusowe wnętrze

Land Cruiser wyposażony jest w ergonomiczne i funkcjonalnie pogrupowane elementy sterowania oraz deskę rozdzielczą nowej konstrukcji, w której znalazł się duży, 9-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego Toyota Touch® 2 with Go, zestaw elektronicznych wskaźników Optitron oraz obsługiwany z kierownicy 4,2-calowy wyświetlacz wielofunkcyjny. Warto postawić też na wydajny system audio sygnowany przez firmę JBL, okno dachowe oraz system rozrywki dla pasażerów drugiego rzędu. Co więcej, Toyota występuje również w odmianie 7-miejscowej.

Toyota Land Cruiser, pakiet VIP Toyota Land Cruiser, pakiet VIP Toyota

Oferta uszyta na wymiar

Land Cruiser to niepodważalna legenda, której sława roztacza się na wszystkie kontynenty. Zasłynęła bezawaryjnością w bardzo wymagających warunkach i przyjaznym charakterem podczas codziennej eksploatacji. Sprawdzi się nie tylko na asfalcie, lecz również w trudnym terenie. Jest niesamowicie komfortowa na nierównych drogach, a kabina zapewnia pasażerom iście luksusowe warunki podróżowania. Klienci docenili również atrakcyjną ofertę. Auto dostępne jest z korzyścią do 8 000 zł.

Copyright © Agora SA