Lasy Państwowe inwestują w nowoczesną technologię - kupują 16 aut elektrycznych

Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na dostawę 16 sztuk samochodów elektrycznych. To pierwsze tego typu zamówienie w kraju.
Wilki coraz częściej pojawiają się w naszym regionie Wilki coraz częściej pojawiają się w naszym regionie Aleksander Głodowski

Lasy Państwowe kupują auta elektryczne

Administracja państwowa coraz chętniej inwestuje w samochody o napędzie elektrycznym. Nie wynika to jedynie z mody, ale również z zapisów w ustawie o elektromobilności. Dlatego Lasy Państwowe modernizując swoją flotę pojazdów zdecydowały o zakupie aż 16 fabrycznie nowych, zeroemisyjnych samochodów.

Nowy Nissan Leaf Nowy Nissan Leaf Nissan

Lasy Państwowe kupują auta elektryczne

Aż 15 zamawianych pojazdów powinno oferować minimalny zasięg 280 km na jednym ładowaniu i pozwalać na szybkie ładowanie akumulatorów. Pojemność baterii ma wynosić  co najmniej 33 kWh, a moc silników 133 KM (95 kW). Tylko jeden pojazd w zamówieniu powinien mieć silnik o mocy nie mniejszej niż 60 KM i pojemności baterii co najmniej 33 kWh. Do tego powinien oferować minimalny zasięg 160 km.

Lasy Państwowe kupują auta elektryczne

Termin składania ofert upływa 8 czerwca br., a termin realizacji zamówienia ustalono na 3 miesiące od dni podpisania umowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.