Tesla obwinia Boscha za ogromne straty. Wszystko przez rdzę

Producent elektrycznych samochodów marki Tesla zanotował rekordową stratę w pierwszym kwartale bieżącego roku w wysokości 784,6 mln. Szef firmy zrzuca winę za ten stan jednego z dostawców.
Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S P85+ | Pierwsza jazda | Tesla byłby dumny?

Akcja serwisowa Tesli

Kilka dni temu ruszyła akcja serwisowa obejmująca 125 tys. egzemplarzy Tesli Model S. Chodzi o skorodowane śruby mocujące elementy układu kierowniczego. Problem ujawniono na początku roku, gdy kolejni użytkownicy samochodów donosili o szybkim tempie korozji tego elementu.

Zobacz także: Tesla ma problemy z korozją. Duża akcja serwisowa

Na zdjęciach starsza Tesla Model S, bo problemy z korozją dotyczą egzemplarzy wyprodukowanych przed kwietniem 2016 r. Aktualnie w sprzedaży znajduje się Model S po liftingu.

Zobacz także: Tesla Model S - jeszcze nowocześniejszy samochód przyszłości

Tesla Model S
fot. Tesla

Akcja serwisowa Tesli

Amerykański producent zauważył, że problem występuje w samochodach, które poruszają się po krajach o bardzo zimnym klimacie, gdzie do usuwania lodu z jezdni używa się wapnia, magnezu lub soli (chlorek sodu).

Tesla Model S Tesla Model S Fot. Michał Dek

Akcja serwisowa Tesli

Amerykański producent nie dysponuje żadnymi informacjami na temat wypadków spowodowanych. Wadliwe śruby mogą doprowadzić do odseparowania elektrycznego silnika od przekładni kierowniczej. Producent twierdzi, że w razie awarii kierowca nie traci możliwości sterowania pojazdem, a tylko przestaje działać wspomaganie kierownicy.

Tesla Model S Tesla Model S Fot. Michał Dek

Akcja serwisowa Tesli

Pod koniec marca władze Tesli zdecydowały się na ogłoszenie akcji serwisowej i wymianę śrub w 125 tys. egzemplarzy Modelu S wyprodukowanych przed kwietniem 2016 roku. Producent zrzuca winę na dostawcę części i zapowiada, że obarczy firmę Bosch kosztami akcji serwisowej. Ta z kolei winę przerzuca na dostawcę wadliwych śrub.

Więcej o:
Komentarze (16)
Akcja serwisowa Tesli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Aaaa

  Oceniono 19 razy 9

  No i dobrze niech tezka walczy. Niemieckie firmy są tak bezczelne ze to szok. Niech sobie bosch walczy ze swoim dostawcą. Co tesle to obchodzi? Bo jeśli bosch nie weźmie odpowiedzialności to w zasadzie jest potrzebny?

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 18 razy 8

  Śruby bosch kupował w Wolfsburgu -świeżo wykręcanie z lewych diesli

 • bmiara

  Oceniono 6 razy 6

  Chlorku wapnia, chlorku magnezu, chlorku sodu - to ich się używa na drogi, a nie czystych pierwiastków jak napisano w artykule.

 • Gość: Marian Kłych

  Oceniono 5 razy 3

  ej no, bystrzachy, koroduje tam gdzie zimno i gdzie solą :)
  do tego potrzebowali instytutu naukowego
  a Heniek i Janusz by im sami powiedzieli, tylko oni nie pytali

 • Gość: Janek

  Oceniono 9 razy 3

  niepotrzebna ta akcja serwisowa. Toż tylko wspomaganie przestaje działać, a to przecież nie problem. Kiedyś w ogóle auta nie miały wspomagania.

 • kimdongun

  Oceniono 4 razy 2

  Po wojnie wywieźli wszystkich chemików, zwłaszcza tych od eksperymentów z obozów. Wywieźli całą dokumentację koncernów chemicznych, zbudowali na tym przemysł farmaceutyczny i chemiczny.
  Ale i tak Bayer kupił Monsanto.

 • Darius R

  Oceniono 7 razy 1

  Tesla zgrywa porządnego producenta. Firma sypie się i traci na giełdzie to trzeba skądś te miliardy sobie odzyskiwać. Zaraz oskarżą producentów opon ze ich produkty się zużywają.

 • opalinski19

  Oceniono 10 razy 0

  tes lipa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX