Tesla sprzedaje więcej Modelu S niż Mercedes i BMW swoich flagowych limuzyn

Najnowszy raport sprzedaży przygotowany przez Jato Dynamics ujawnił, że amerykański producent samochodów elektrycznych sprzedaje na Starym Kontynencie więcej samochodów niż tacy giganci jak Mercedes czy BMW.
Tesla Model S Tesla Model S fot. Tesla

Model S wygrywa z Klasą S i BMW serii 7

W 2017 roku zainteresowanie elektrycznymi samochodami z Ameryki przerosło najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że na Starym Kontynencie sprzedano aż 16 132 egzemplarze Tesli Model S - to wzrost aż o 30 proc. w porównaniu z wcześniejszym okresem. Dla porównania Mercedes sprzedał tylko 13 359 egzemplarzy topowej Klasy S, a BMW 11 735 egzemplarzy Serii 7.

Tesla Model X Tesla Model X fot. Tesla

Tesla Model X także w czołówce

Podobnie radzi sobie Tesla Model X - łącznie sprzedano w Europie 12 tys. egzemplarzy. Okazuje się, że na podobnym poziomie stoi sprzedaż Porsche Cayenne, a konkurencyjne BMW X6 może się pochwalić wynikiem gorszym od Tesli o 2 tys. egzemplarzy.

Mercedes EQA Concept Mercedes EQA Concept fot. Mercedes

Presja ze strony Tesli

Amerykański producent wywiera coraz większe ciśnienie na europejskich markach. Analitycy Jato podsumowują, że jest to znak ostrzegawczy dla takich producentów jak Mercedes. Okazuje się, że niewielka firma z Ameryki może zagrozić ich pozycji. Klienci wykazują coraz większe zainteresowanie samochodami elektrycznymi, a duże koncerny ciągle ociągają się z wprowadzaniem takich produktów na rynek. Szczególnie w momencie, gdy podaż szaleje.

Tesla Model S Tesla Model S fot. Tesla

Tesla w USA

Podobnie wygląda sytuacja ze sprzedażą samochodów na rynku amerykańskim. W tym samym czasie Tesla sprzedała 28 800 egzemplarzy Modelu S. Dla porównania Cadillac XTS znalazł 16 275 nabywców, a Mercedes Klasy S "tylko" 15 888 klientów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.