Porsche wyda 6 mld euro w 4 lata na elektryczną technologię

Porsche dołącza do elitarnego grona producentów samochodów, inwestując miliardy euro w rozwój technologii hybrydowej i elektrycznej.
Porsche Mission E Porsche Mission E Porsche | Zielone światło dla pierwszego elektrycznego samochodu

Ponad 6 mld euro do 2020 roku

Do 2022 roku Porsche chce zainwestować w elektromobilność ponad 6 mld euro. Niemiecki producent sportowych samochodów skoncentruje się na hybrydach typu plug-in, a także na pojazdach elektrycznych. Taką decyzję podjęto na ostatnim spotkaniu rady nadzorczej Porsche AG.

Porsche Mission E Porsche Mission E fot. Porsche

Nie tylko Mission E

Około 3 mld euro zostanie przeznaczone na zasoby materialne i tyle samo na rozwój. W planach ujęto model Mission E oraz jego warianty i pochodne. Poza tym Porsche chce zelektryfikować pozostałe modele w gamie i stworzyć infrastrukturę do ładowa

Porsche Mission E Porsche Mission E fot. Porsche

Inwestycje w Zuffenhausen

Na terenie zakładów w Zuffenhausen zostanie przeprowadzona inwestycja za okrągły mld euro. Powstanie nowa lakiernia, specjalna sekcja montażowa, most przerzutowy do transportu polakierowanych nadwozi i jednostek napędowych. Fabryka jest również rozbudowywana z myślą o produkcji silników elektrycznych. Podobne prace czekają nadwoziownię. Inwestycje obejmą również centrum rozwojowe w Weissach. Projekt Mission E stworzy około 1200 nowych miejsc pracy.

Porsche Mission E Porsche Mission E fot. Porsche

IONITY

Porsche wraz z Audi reprezentuje Grupę Volkswagen w strukturach IONITY - spółki joint venture stworzonej z koncernami BMW, Daimler i Ford. Jej celem jest budowa i obsługa 400 stacji szybkiego ładowania przy głównych drogach w Europie. Zakończenie prac zaplanowano na 2020 rok.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.