Nowa twarz hiszpańskiego bestsellera. Co oferuje czwarta generacja SEAT-a Leona?

Atrakcyjna stylistyka, rozwiązania z najwyższej półki i świetne właściwości jezdne. Wszystko to zebrano w jednym aucie - mowa o SEAT-cie Leonie czwartej generacji. Sprawdzamy co oferuje ten hiszpański bestseller.
SEAT SEAT Leon

Całkowicie nowy wizerunek

Stylistyka SEAT-a mocno ewoluowała. Ostre linie spotykają się teraz z delikatnymi obłościami, co tworzy w Leonie unikalny charakter i sprawia, że samochód ten wyróżnia się z tłumu. Warto zwrócić uwagę chociażby na światła przednie (także w technologii LED) oraz tylne. Dzięki tym ostatnim samochód rozpoznamy w każdej sytuacji - wszystko za sprawą zintegrowanych tylnych świateł LED z dynamicznymi kierunkowskazami.

SEAT SEAT Leon

Wnętrze z przyszłości

Nowy SEAT Leon w segmencie aut kompaktowych bezapelacyjnie wyróżnia się najnowocześniejszymi multimediami. We wnętrzu postawiono na całkowicie nową koncepcję, którą wyróżnia minimalizm i przejrzystość. Mamy więc dwa duże ekrany - wirtualny kokpit zastąpił klasyczne "zegary", drugi zaś stanowi centrum dowodzenia całym samochodem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy więcej przestrzeni i czystą linię deski rozdzielczej.

SEAT SEAT Leon

Więcej przestrzeni

Wykorzystanie najnowszego wariantu platformy MQB sprawiło, że SEAT Leon zdecydowanie urósł i oferuje teraz więcej przestrzeni dla pasażerów. Zwiększenie rozstawu osi i zmniejszenie zwisów umożliwiło uzyskanie większej ilości miejsca na nogi. Bagażnik ma pojemność aż 380 litrów i wyróżnia się regularnym, ustawnym kształtem. Wszystko to sprawia, że długie podróże Leonem nie stanowią wyzwania.

SEAT SEAT Leon

Szybki i oszczędny

Dla wielu osób bardzo ważnym elementem jest kompromis pomiędzy osiągami samochodu i jego zapotrzebowaniem na paliwo. Tutaj wypada to bardzo dobrze, ponieważ do wyboru mamy sprawdzone silniki - benzynowe 1.0 i 1.5 TSI oraz diesla 2.0 TDI. Szczególną uwagę warto poświęcić 150-konnej wersji silnika 1.5, gdyż zużywa ona bardzo mało benzyny, a jednocześnie zapewnia świetną dynamikę, godną wielu mocniejszych samochodów.

SEAT SEAT Leon

Pięć wersji do wyboru

SEAT Leon oferowany jest w pięciu wersjach wyposażeniowych. Już w bazowej odmianie Reference dostajemy automatyczną klimatyzację jednostrefową, bezkluczykowe uruchamianie auta i multimedia z ekranem 8,25-cala. Na drugim końcu listy są warianty Xcellence i FR, których standardowe wyposażenie jest w zasadzie kompletne, a ich stylistyka jest dodatkowo podkreślona dyskretnymi dodatkami. Wariant FR stawia zaś na sportowy charakter, co ucieszy wielu fanów marki.

SEAT SEAT Leon

Teraz z rabatem

Jedną z największych zalet SEAT-a Leona jest to, że dostępny jest teraz w bardzo atrakcyjnej cenie. Mimo tegorocznego debiutu, został włączony do promocyjnej wyprzedaży rocznika 2020, a rabat na niego może sięgać nawet 7 000 zł. Nowego SEAT-a Leona można zakupić również w finansowaniu. W ofercie znajdziemy elastyczne opcje finansowania dla firm albo osób prywatnych z atrakcyjnymi miesięcznymi ratami.

*Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki SEAT.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.