Volvo XC60, czyli lider w swoim segmencie. Co oferuje ten szwedzki SUV?

Bestseller w swoim segmencie i zarazem najpopularniejszy model tej szwedzkiej marki, czyli Volvo XC60. To auto zdecydowanie warte uwagi. Co oferuje i czym kusi?
Volvo Volvo XC60

Volvo stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Szwedzi od lat podkreślają, że bezpieczeństwo jest dla nich czymś więcej niż pustym frazesem. To cała ideologia, wokół której tworzone są te szwedzkie samochody. A w jej skład wchodzi wiele elementów - od systemów wspierających kierowcę, przez rozwiązania niwelujące niepożądane skutki wypadku, aż po specjalne konstrukcje, które zwiększają wytrzymałość całego samochodu. Dzięki temu Volvo wciąż dąży do swojego celu - stworzenia auta, w którym nigdy nikomu nie stanie się nic złego.

Volvo Volvo XC60

Volvo XC60 to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli marki

Tutaj już w standardowym wyposażeniu znajdziemy szereg rozwiązań wpływających na nasze bezpieczeństwo. Elektroniczni asystenci czuwają przez cały czas, ingerując w jazdę lub wspomagając kierowcę w krytycznej sytuacji. Dzięki temu możemy czuć się pewniej podróżując tym samochodem. Poza tym takie elementy jak świetne oświetlenie LED czy sprawny napęd na 4 koła zwiększają komfort użytkowania tych pojazdów, niezależnie od warunków w których się poruszamy.

Volvo Volvo XC60

XC60 wyróżnia również stylistyka

To model, który wyróżnia się z tłumu. Szwedzka estetyka widoczna jest tutaj na każdym kroku. Proste, ale i bardzo estetyczne linie tworzą nowocześnie wyglądające auto. W kabinie znajdziemy natomiast idealny kompromis pomiędzy technologiami z najwyższej półki, a komfortem obsługi i ergonomią. Do tego całość wykończona jest fantastycznymi tworzywami, takimi jak miękkie plastiki wysokiej jakości, skóra czy naturalne drewno, które ma w sobie bardzo dużo skandynawskiego klimatu.

Volvo Volvo XC60

Volvo XC60 oferuje też świetne silniki

Elektryfikacja postępuje tutaj w niezwykłym tempie. Wszystkie nowe jednostki napędowe w Volvo XC60 są wspierane prądem. Jednostki benzynowe i wysokoprężne zyskały systemy miękkiej hybrydy, które pozwalają na obniżenie zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie dynamiki. W gamie znajdują się też hybrydy plug-in, dzięki którym możemy poruszać się na samym prądzie. Ciekawostką jest tutaj wariant T8 Polestar Engineered, który wykorzystuje prąd w celu zapewnienia sportowych osiągów z najwyższej półki.

Volvo Volvo XC60

Doskonała oferta

Volvo XC60 nie musi być drogie. Szwedzka marka przygotowała wiele atrakcyjnych form finansowania, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Na przykład wariant Momentum z silnikiem B4 dostaniemy już za 850 zł netto miesięcznie - i to z umową serwisową w cenie. Wystarczy tylko 10% wkładu własnego, a auto będziemy mogli użytkować przez 24 miesiące. Limit przebiegu to 40 000 km, co wielu kierowcom w zupełności wystarczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.