Elegancki SUV z szeregiem korzyści. Sprawdzamy atrakcyjną ofertę na nowego Forda Kugę

Kuga to gorąca nowość Forda. Ten modnie wyglądający SUV klasy kompaktowej jest wyposażony w wiele najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i usług mobilnych. Przyglądamy się jego ofercie.
Ford Kuga Ford Kuga Ford

Ma wszystko, czego potrzeba

Nowa generacja Forda Kugi jest bez wątpienia autem dużo nowocześniejszym od poprzednika. W tym modelu niczego nie brakuje - ma przyjemną dla oka stylistykę, zarówno w klasycznym jak i nieco bardziej sportowym wydaniu, przestronne wnętrze, fantastyczne wyposażenie i solidne silniki. Taka kombinacja sprawia, że ciężko jest znaleźć na rynku drugą tak kuszącą propozycję w tym segmencie.

Ford Ford Kuga

Benzyna, diesel? Zawsze oszczędnie!

W gamie silnikowej Forda Kugi znajdziemy najnowsze jednostki napędowe, jakie producent ma w ofercie. Warianty benzynowe cechuje bardzo wysoka kultura pracy i świetna dynamika, ale warto też zwrócić uwagę na silniki Diesla. Każdy z nich jest tak zwaną "miękką hybrydą". Co to znaczy? Tego typu rozwiązanie wpływa na poprawę dynamiki w aucie przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa.

Ford Kuga Ford Kuga Ford

Systemy, które cały czas czuwają

W kwestii wyposażenia Kugi w systemy bezpieczeństwa Ford nie idzie na ustępstwa i oferuje komplet rozwiązań z najwyższej półki. Elektroniczni asystenci wspierają kierowcę na każdym kroku - system Pre-Collision Assist pozwala uniknąć lub zmniejsza skutki zderzenia, zaś BLIS Assist monitoruje martwą strefę i ostrzega nas w momencie, w którym coś się w niej pojawia. Poza tym nie brakuje aktywnego tempomatu.

Warto też dodać, że po niezależnych testach systemów, które bez udziału kierowcy pomagają w utrzymaniu komfortowej odległości od poprzedzających pojazdów, centrowaniu auta na pasie i dostosowaniu prędkości do obowiązujących limitów, SUV Kuga zajął pierwsze miejsce w rankingu ogólnym przed szeregiem innych, znanych modeli.

Ford Kuga Ford Kuga Ford

Wpada w oko

Ford Kuga zdecydowanie wyróżnia się w segmencie SUV-ów. Masywna i świeża stylistyka idealnie pasuje do tego modelu i nadaje mu unikalnego charakteru. Co więcej, model ten można łatwo dopasować do własnych upodobań. Fani sportowej linii z pewnością zainteresują się wersją ST-Line, która ma więcej charakteru i zadziorności. Ci, którzy cenią sobie klasykę z pewnością docenią wygląd wariantu Titanium, pełnego chromowanych dodatków.

Ford Kuga Ford Kuga Ford

Idealne wnętrze

Ford Kuga to samochód, który oferuje bardzo przestronne i przemyślane wnętrze. Miejsca nie zabraknie dla kompletu pasażerów, a pojemny i bardzo ustawny bagażnik świetnie sprawdza się w każdych warunkach. Warto też zwrócić uwagę na bardzo wygodne fotele oraz dopracowane wykończenie kabiny. Miękkie plastiki i przyjemne tworzywa zdecydowanie umilają spędzanie czasu w tym pojeździe.

Ford Kuga Ford Kuga Ford

W dobrej cenie!

Ford kusi nie tylko ceną, ale także wyposażeniem i rabatami. Pakiet korzyści może wynieść nawet do 25 000 zł w przypadku wersji napędzanej silnikiem 1.5 EcoBoost o mocy 150 KM. Zyskujemy wówczas dwa przydatne pakiety - Winter i Driver Assistance oraz dodatkową gwarancję Ford Protect. Obejmuje ona okres 5 lat i jest ograniczona przebiegiem 100 000 km.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.