Jakie auto wybrać w leasingu? Sprawdzamy modele dla małych i średnich firm

Masz firmę i zastanawiasz się nad kupnem samochodu, który wpasuje się w profil działalności? To zadanie wymaga analizy nie tylko dostępnych modeli aut, lecz również modelu finansowania i kosztów serwisowych. Wiele elementów składowych sprawia, że decyzja o wyborze konkretnego auta nie jest łatwa. Podpowiadamy, czym kierować się podczas decyzji zakupowej.
Toyota C-HR Facelifting 2020 Toyota C-HR Facelifting 2020 Toyota

Zastanów się na przeznaczeniem

W dzisiejszych realiach samochód firmowy często pełni także rolę pojazdu rodzinnego.
W związku z tym powinien być funkcjonalny. Dobrze, żeby jego gabaryty zewnętrzne ułatwiały miejską eksploatację, a wnętrze było na tyle przestronne, by wygodnie zawieźć rodzinę na wakacje.

Te cechy charakteryzują modele klasy kompaktowej lub średniej. W tych segmentach znajdziemy klasyczne auta pokroju Toyoty Corolli, jak również Camry, C-HR i RAV-4.
SUV-y ze zwiększony prześwitem sprawdzają się w rozmaitych warunkach, także na bezdrożach.

Toyota Corolla Hatchback Toyota Corolla Hatchback www.sebastienmauroy.com

Wymowne rankingi sprzedaży

W Europie około 30 procent nowych aut trafia do odbiorców indywidualnych. Za resztę sprzedaży odpowiadają firmy, dla których liczą się przede wszystkim niezawodność, koszty eksploatacji i praktyczność. W Polsce, po pierwszym półroczu 2020 r. niekwestionowanym liderem rankingu sprzedaży jest Toyota Corolla z wynikiem 7750 egzemplarzy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też Yaris (6313 szt.) i C-HR (3526 szt.).

Toyota Yaris Hybrid Toyota Yaris Hybrid fot. Toyota

Tylko do miasta

Jeśli poruszamy się głównie w mieście, nie warto przesadzać z wielkością auta. Z uwagi
na rozmiary (394,5 cm długości), dobrze w tych warunkach poradzi sobie Toyota Yaris.
Nie wymaga dużo przestrzeni do zaparkowania, łatwo się nią manewruje w ruchu miejskim. Ponadto, tej wielkości pojazdy zużywają niewiele paliwa, a zwłaszcza odmiany hybrydowe. 100-konny Yaris Hybrid zużywa średnio od 4,7 do 5 litrów benzyny na 100 kilometrów. Docenimy także przekładnię CVT - w korkach i męczącym ruchu miejskim nie musimy samodzielnie zmieniać biegów, to ogromna wygoda.

Toyota RAV4 Toyota RAV4 fot. Toyota

Pakowne kombi lub SUV

Osoby potrzebujące więcej przestrzeni we wnętrzu pojazdu powinny skierować swą uwagę na auta kompaktowe i SUV-y. Corolla Touring Sports ma 465 cm długości, dzięki czemu przedział pasażerski jest przestronny. Nie dość, że wygodnie będą nią podróżowały cztery dorosłe osoby, to ma jeszcze spory bagażnik o pojemności 581 (w wersji Hybrid) lub 596 l w wersji z silnikiem spalinowym. Jeszcze więcej miejsca znajdziemy w RAV4. Ten potężny SUV z opcjonalnym napędem AWD dysponuje przedziałem ładunkowym o pojemności od 580 do 1690 litrów.

Nowa Toyota Camry Nowa Toyota Camry www.sebastienmauroy.com

Warunki finansowe

Należy też pamiętać o dopasowaniu oferty do własnych możliwości finansowych. Kupno nowego auta ułatwiają narzędzia leasingowe. SMARTPLAN Toyoty jest elastyczny i pozwala ustalić wysokość wkładu własnego (0-40 procent), okres umowy (24-48 miesięcy), a także formę zakończenia finansowania - wykup auta lub zamiana na kolejny model. Spore znaczenie ma również kompleksowa oferta serwisowa oraz pełne ubezpieczenie obejmujące OC, AC, NW i Assistance.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.