Mitsubishi Space Star dostępny z rabatem. Prześwietlamy japońskiego mieszczucha

To jeden z najtańszych samochodów na rynku, a trzeba zauważyć, że przynależy do segmentu B. Niedawno doczekał się gruntownej modernizacji wpływającej na poprawę komfortu i bezpieczeństwa. Sprawdzamy, jakimi argumentami kusi najmniejsze w gamie Mitsubishi.
Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi

Niespełna 4 metry długości

Auta segmentu B sukcesywnie rosną, przez co manewrowanie i parkowanie nimi w mieście jest coraz trudniejsze. Mitsubishi idzie pod prąd w tej kwestii, bowiem Space Star ma 384,5 centymetra długości. To przekłada się na przyjemną eksploatację w zatłoczonych aglomeracjach. Znalezienie miejsca parkingowego nie stanowi problemu. Ponadto, auto ma 166,5 cm szerokości i 150,5 cm wysokości.

Nowy model otrzymał odmieniony pas przedni i szereg atrakcyjnych dodatków. To liczne akcenty chromowane, a także Bi-LED-owe reflektory, 15-calowe obręcze ze stopów lekkich oraz kierunkowskazy wbudowane w lusterka zewnętrzne.

Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi

Nie taki mały

Rozstaw osi na poziomie 245 centymetrów sprawia, że na pokładzie miejskiego Mitsubishi zmieszczą się cztery dorosłe osoby i 235 litrów bagażu. Wnętrze zmontowano z niezłej jakości i zarazem solidnie spasowanych materiałów. Atrakcyjność kokpitu poprawiają liczne akcenty utrzymane w srebrnej kolorystyce. Ponadto, ciekawie przedstawia się lista wyposażenia opcjonalnego. Te dodatki jeszcze niedawno mogliśmy spotkać w samochodach reprezentujących segmenty B i C. To między innymi:

- kamera cofania

- automatyczna klimatyzacja

- bezkluczykowy dostęp

- tapicerka częściowo wykonana z ekologicznej skóry

- stacja multimedialna z dotykowym, 7-calowym ekranem obsługującym Android Auto i Apple CarPlay

- Tempomat

Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi

Trzy cylindry

Space Star oferuje dwie jednostki napędowe. Obie mają trzy cylindry i spełniają najnowsze normy emisji spalin Euro 6d-TEMP. Podstawowy motor ma litr pojemności i generuje 71 KM. Mocniejszy 1.2 rozwija 80 koni mechanicznych i współpracuje z manualną, 5-biegową skrzynią lub bezstopniowym automatem. W zależności od wariantu, do setki rozpędza się w 12,6 lub 13,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 173 lub 180 km/h. Co ważne, w cyklu mieszanym auto zużywa 5,1 litra paliwa na 100 kilometrów.

Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi Space Star 2020 Mitsubishi

Jeden z najtańszych w segmencie

Era tanich aut odeszła w niepamięć. W tej kategorii tym bardziej atrakcyjnie przedstawia się cena miejskiego Mitsubishi. Nie dość, że jest znacznie niższa względem konkurencji, to została jeszcze skorygowana rabatem 3000 zł. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.