Tania jazda, czyli Dacia na gaz. Przyglądamy się ofercie tego producenta

Teraz każdy model Dacii może być wyposażony w instalację LPG. A to oznacza niskie koszty zakupu i jeszcze tańszą eksploatację. Jak wygląda oferta tego producenta?
Dacia Sandero Dacia Sandero Dacia

Sandero to sprawdzona propozycja

Dacii Sandero przedstawiać nie trzeba. Ulubiony samochód Jamesa May'a to rozsądna propozycja dla tych, którzy szukają małego hatchbacka do miasta. Zwrotność i dobre wyposażenie sprawiają, że jest to kusząca propozycja. Najciekawsze jest jednak to, że instalacja gazowa nie jest łączona z silnikiem wolnossącym, a ze 100-konną jednostką 1.0 TCe. A to oznacza dobre osiągi, które nie będą okupione wyższymi kosztami eksploatacji. Kolejną zaletą jest niska dopłata do LPG - to zaledwie 1000 zł względem standardowej wersji 1.0 TCe.

Dacia Logan Dacia Logan Dacia

Dacia Logan - dwie twarze znanego modelu

Dacia Logan dostępna jest jako praktyczny sedan i pakowne kombi. W obu wariantach jest to auto bardzo uniwersalne, które sprawdzi się zarówno jako pojazd rodzinny, ale też taksówka czy samochód do firmy. W tym przypadku poza większym bagażnikiem dostajemy ten sam zestaw zalet - czyli turbodoładowaną jednostkę o mocy 100 KM i instalację gazową. Warto dodać, że butla nie ogranicza tutaj przestrzeni ładunkowej - jest montowana w przestrzeni na koło zapasowe.

Dacia Duster (2019) Dacia Duster (2019) materiał promocyjny

Duster to prawdziwie uniwersalna opcja

Duży prześwit? Jest. Ogromny bagażnik? Obecny. Przestronne wnętrze? Tego też nie brakuje. Dacia Duster drugiej generacji to najbardziej uniwersalna propozycja w gamie producenta. Samochód ten wziął co najlepsze z pierwszej generacji, aczkolwiek uzupełnił to wszystko znacznie bogatszym wyposażeniem. Na pokładzie możemy znaleźć zestaw kamer 360 stopni czy dostęp bezkluczykowy - czyli coś, co jeszcze do niedawna było niedostępne w Dacii.

W przypadku tego modelu mamy dokładnie ten sam zestaw napędowy. Jest to jednostka 1.0 TCe o mocy 100 KM, spięta z instalacją LPG, do której dopłata wynosi 1000 zł. W przypadku tego samochodu również nie trzeba się martwić o ograniczenie przestrzeni ładunkowej - tutaj także butla ulokowana jest pod podłogą.

Dacia Duster (2019) Dacia Duster (2019) materiał promocyjny

Dlaczego fabryczne LPG to dobry pomysł?

Przede wszystkim chodzi o gwarancję i bezpieczeństwo. Decydując się na instalację zakładaną w salonie, nie tylko płacimy zaledwie 1000 zł, ale przede wszystkim utrzymujemy gwarancję. Ta w przypadku Dacii trwa trzy lata i jest ograniczona przebiegiem 100 000 kilometrów. Mechanicy Dacii doskonale znają samochody, a to sprawia, że instalacja LPG jest zainstalowana w sposób poprawny i zgodny ze sztuką. Co więcej, klient ma stały dostęp do najróżniejszych ofert promocyjnych, które przysługują niezależnie od "paliwa w baku".

Przy tak niskiej cenie instalacji gazowej zwrot dopłaty wynoszącej 1000 zł zajmuje chwilę - dosłownie. Przy przebiegu miesięcznym na poziomie 3000 kilometrów różnica wyrówna się już po kilkudziesięciu dniach. Oznacza to, że dalej będzie tylko taniej.

Dacia Duster (2019) Dacia Duster (2019) Dacia

LPG to także ekologia!

O tym mówi się niezbyt często. Gaz to rozsądne i ekologiczne rozwiązanie. Przy LPG emisja tlenków azotu i dwutlenku węgla jest znacznie niższa. Krótko mówiąc, z rury wydechowej wydobywa się znacznie mniej szkodliwych substancji. A więc nie tylko oszczędzamy, ale też realnie wpływamy na środowisko.

Więcej o: