Przeglądamy SUV-y w abonamencie. Nowe auto bez wychodzenia z domu

Wystarczy kilka kroków, by stać się właścicielem nowego samochodu bez wychodzenia z domu. To zaleta programu Carsmile. Postanowiliśmy sprawdzić działanie platformy na przykładzie bestsellerowych SUV-ów.
Nissan X-Trail 2017 Nissan X-Trail 2017 fot. Nissan

Nie musisz wychodzić z domu, by odebrać kluczyki

Mechanizm działania Carsmile jest bardzo prosty. Wchodzimy na stronę i określamy swoje preferencje. Wybór samochodów jest ogromny i do tego różnych marek. Wybieramy producenta, model, formę użytkowania i finansowania. Oferta obejmuje auta popularne, premium, a także użytkowe.

Po ustaleniu konkretnego modelu samochodu, należy wybrać silnik i wersję wyposażeniową. Auto może mieć manualną lub automatyczną skrzynię, a także napęd na przednią, tylną oś, bądź 4x4. Algorytm jest przejrzysty i łatwy do opanowania. Kolejny krok dotyczy ustalenia czasu trwania umowy i wysokości miesięcznej raty. Weryfikacja zdolności finansowych klienta może odbyć się online. Dopięcie szczegółów w taki sposób jest bardzo wygodne, bowiem po pomyślnym przejściu przez formularz i załatwieniu formalności z przedstawicielem serwisu, można zdecydować się na dostarczenie auta pod wskazany adres. Taka forma obejmowania kontroli nad pojazdem sprawia, że kupno za gotówkę traci sens. Miesięczny abonament jest wygodny i pozwala po 3-4 latach zdecydować się na kolejne auto. Sprawdzamy, czy oferta Carsmile faktycznie warta jest rozważenia.

Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan

Nissan X-Trail

Od topowego SUV-a oczekuje się komfortu i funkcjonalności. Taki właśnie jest X-Trail po niedawno przeprowadzonym liftingu. Na pokład może zabrać od 5 do 7 osób w komfortowych warunkach. Auto ma aż 469 centymetrów długości i 182 szerokości. Rozstaw osi wynosi 270,5 cm. Pojemność bagażnika w konfiguracji 5-osobowej to 565 litrów. Kufer jest ustawny, ma wiele przydatnych haczyków i siatek zabezpieczających bagaż, a sama pokrywa unosi się za sprawą elektrycznych siłowników. Wystarczy ruch nogą pod zderzakiem, by odryglować zamek. Praktyczne, zwłaszcza gdy obie ręce mamy zajęte zakupami lub deską surfingową. To pojazd dla aktywnych i żądnych przygód osób. Pomaga w tym napęd na obie osie i dynamiczne jednostki napędowe.

Benzynowy motor o pojemności 1.3 litra generuje 160 KM i 270 Nm. Do setki przyspiesza w 11,5 sekundy, rozpędza się do 198 km/h i zużywa w średnim rozrachunku skromne 8,1 litra. To naprawdę dobry rezultat, biorąc pod uwagę gabaryty i możliwości topowego SUV-a z Japonii.

Nieźle też przedstawia się lista wyposażenia. W specyfikacji Tekna otrzymujemy między innymi:

- Adaptacyjne światła drogowe

- Fotele przednie i tylne z funkcją podgrzewania

- System nagłośnienia BOSE Premium z 8 głośnikami

- Tempomat z ogranicznikiem prędkości

- Bezkluczykowy dostęp

Nissan w bogatej wersji, z dynamicznym silnikiem benzynowym i napędem na przednią oś dostępny jest w abonamencie za 1352 zł netto. Umowa trwa 36 miesięcy, wkład własny wynosi 10 tysięcy zł, a w pakiecie dostajemy komplet opon zimowych i opiekę serwisową.

BMW X3 M i X4 M BMW X3 M i X4 M fot. BMW

BMW X3

Średniej klasy SUV z metką premium jest jednym z najważniejszych modeli w ofercie BMW. Na tle konkurencji, niemieckie auto wyróżnia się sporymi gabarytami. Ma 471 centymetrów długości, a rozstaw osi wynosi 2864 mm. Dynamicznie zaprojektowana karoseria może zostać wyposażona w LED-owe, adaptacyjne reflektory, a także 20-calowe obręcze ze stopów lekkich. Możliwości personalizacji są ograniczone jedynie fantazją właściciela. W ofercie przygotowanej przez Carsmile, możemy liczyć na wiele dodatków z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. To między innymi:

- 18-calowe obręcze ze stopów lekkich

- Układ kontroli zjazdu ze stoku

- Tempomat z funkcją hamowania

- Klimatyzacja automatyczna 3-strefowa

- Klapa bagażnika otwierana / zamykana elektycznie

Pośród wielu dostępnych silników zdecydowaliśmy się na 2-litrowy wariant benzynowy z doładowaniem. Generuje wystarczające 184 KM. Ma napęd na cztery koła i automatyczną, hydrokinetyczną przekładnię. Do setki przyspiesza w 8,3 sekundy i rozpędza się do 215 km/h. Średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta to 7,1 litra.

Tak skonfigurowane auto dostępne jest za 1591 zł netto miesięcznie. Umowa trwa 3 lata, a wkład własny wynosi 15 tysięcy zł. W cenie dostajemy też komplet opon zimowy i pełną opiekę serwisową. Warto też dodać, że teraz wybrane auto zostanie bezpłatnie, w sposób bezdotykowy dostarczone pod nasz dom - niezależnie od długości umowy i miejsca zamieszkania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.